קייאק על גג הרכב ליד החושה בחוף מון איילנד בראס שייטאן 1999.

תהליך מעבר הגבול עם רכב – מעודכן ל-2022

החלטתם להיכנס עם הרכב לסיני? מברוק! אנחנו לגמרי בעד.

קראו כאן הסבר מפורט, שלב שלב, כולל מסמכים ועלויות, ובואו מעודכנים ומוכנים להעביר את האוטו במסוף הגבול בטאבה. אם טרם וידאתם כי הרכב יכול לעבור בגבול, עצרו לרגע וקראו קודם לגבי כניסה עם רכב לסיני.

המסמכים הדרושים למעבר עם רכב ישראלי לסיני:

 1. רישיון רכב בתוקף – בו אתם מופיעים כאחד מבעלי הרכב או כמורשה להשתמש בו. במידה ואינכם רשומים ברישיון הרכב, תוכלו להעביר אותו בגבול באמצעות ייפוי כוח מבעלי הרכב, מאושר ע"י עורך דין.
 2. תרגום רישיון הרכב לאנגלית – תקף עד למועד הטסט הבא, ואותו ניתן לרכוש באחד מסניפי מ.מ.ס.י. בעלות של 20 ש"ח, או במעבר הגבול עצמו (בתוספת עמלה 6 ש"ח).
 3. רישיון נהיגה – במהלך הנהיגה בסיני, ייתכן ותידרשו להציג רישיון נהיגה באחד המחסומים בכביש. מניסיוננו, רישיון הנהיגה הישראלי, על גבי כרטיס פלסטיק, יספיק ברוב המקרים – הראו לשוטר כי גב הכרטיס הוא באנגלית, והתעקשו באסרטיביות מנומסת כי זהו רישיון בינלאומי. אולם, בעיקר באזור שארם א-שייח', אתם עלולים להיתקל בשוטרי תנועה המבצעים ביקורת רישיונות, שיתעקשו על הצגת רישיון נהיגה בינלאומי בצורת פנקס, וישמחו לרשום לכם דו"ח וקנס של כמה מאות לירות מצריות. עצתנו – במידה ואתם מתכוונים להגיע עד שארם א-שייח' ולנהוג ברכבכם בכבישים הפנימיים שם – היא לרכוש רישיון נהיגה בינלאומי של מ.מ.ס.י (עלותו 19 ש"ח, והוא תקף לשנה).

כדאי לדעת: עיקול/שיעבוד של הרכב – אינו מפריע להוציא אותו לסיני.

 

בהגעה למסוף מנחם בגין / מעבר הגבול הישראלי:

 • בכניסה למסוף תתבקש להציג אגרות מעבר (יבדקו שאכן ביקשת להעביר רכב), דרכונים ולפתוח את תא המטען, ולאחר מכן להחנות את הרכב. בנקודה בה משלמים אגרת מעבר, יש נציגות של מ.מ.ס.י. שם יתרגמו את רישיון הרכב לאנגלית (אם לא עשית זאת מראש), וניתן גם לרכוש רישיון נהיגה בינלאומי וביטוח מקיף לרכב, בעלות גבוהה יחסית לכל יום ופוחתת לפי מספר הימים המבוקש (3 ימים – כ-400 ש"ח. 10 ימים – כ- 700 ש"ח).

כדאי לדעת: ביטוח הרכב שלך אינו תקף מחוץ לגבולות המדינה.

 

אם הרכב יקר, כדאי לשקול לרכוש את הביטוח המקיף של מ.מ.ס.י. אולם, אם בישראל אינך עושה ביטוח מקיף לרכב – בסיני בוודאי שאין צורך בכך: לא שמענו על גנבת רכב ישראלי: דרום סיני היא אזור דליל באוכלוסין, מאובטח היטב במחסומי דרכים ומנותק מאד משאר חלקי מצרים, מה שמוציא את החשק לגנבי רכב לפעול בו. תאונות דרכים כמעט שאין, ועלויות תיקונים במוסכים בדרום סיני, הן נמוכות באופן משמעותי מאלו בישראל.

 • בהמשך האולם תגיעו לביקורת הגבולות. שם יש להציג דרכון ולקבל ספח המעיד על יציאה מהארץ.
 • לאחר ביקורת הגבולות, שאר הנוסעים יכולים להמשיך לחנות הדיוטי-פרי, בזמן שבעל הרכב לבדו ייגש חזרה לכיוון הכניסה למסוף, שם נמצאים משרדי המכס. יש להציג את רישיון הרכב (וייפוי הכוח, במידה ויש), הדרכון והספח שקיבלתם יחד איתו.

כדאי לדעת: בחגים ומועדים, כשמסוף המעבר הישראלי עמוס, מופעלות עמדות של "דרייב-אין".

דרך עמדות הדרייב-אין עוברים נוסעי הרכב את כל התהליך של תרגום הרישיונות וביקורת הגבולות – מבלי לצאת כלל מהרכב! שירות זה עובד מצוין וחוסך עמידה בתורים יחד עם שאר התיירים – גם בהלוך וגם בחזור.

 • חוזרים אל הרכב, אוספים את שאר הנוסעים וממשיכים אל שער הכניסה למצרים. צאו מישראל, ושוטר מצרי יבקש לראות הדרכונים. חייכו ואימרו לו: "סלאם עלייכום" – הגעתם לסיני! לאחר נסיעה של כחמישים מטרים נוספים, חונים סמוך לאולם הגדול של מסוף המעבר המצרי. כאן תתבקשו להוציא את כל החפצים מהרכב ולהעביר אותם בידוק במכונת שיקוף שנמצאת במבנה קטן בימין הכביש. פה נדרשת סבלנות רבה, קצת אסרטיביות ובעיקר חיוך. התהליך עשוי להיות מייגע (בעיקר אם הגעתם במזג אויר חם). הנהג יתבקש להציג דרכון ולהקריא לשוטר היושב בפנים את מספר הרכב. 
 • בתום הבידוק תקבלו "פתק קטן" עם שירבוט בערבית. שימרו אותו היטב להמשך התהליך בבניין המכס!

חשוב לדעת: בבידוק יחפשו את כל הפריטים שאסור להכניס למצרים.

קראו כעת את רשימת המותר/אסור/לא-ברור במעבר הגבול, וודאו שאין לכם בטעות את אחד החפצים האסורים ברכב. רכב שמותקנת בו מצלמת דרך – יידרש לפרק אותה ולהפקיד תמורת תשלום במכס המצרי. עשו זאת מראש והשאירו את המצלמה בישראל. לאחרונה (סוף סוכות 2021) החלו המצרים לדרוש לפרק גם מצלמות רוורס! מותר להיכנס עם מכשיר מוביל-איי. רכבים בהם לא ניתן לפרק מצלמות (לדוגמא: טסלה), לא יוכלו להמשיך לתוך סיני!

 • מתקדמים עם הרכב ישר וימינה, מקבלים במחסום פתק מודפס עם ברקוד  וחונים (רצוי בצל) ליד בניין המכס. נועלים את הרכב וחוזרים אל הבניין המרכזי: קחו אתכם רק דרכון, כסף ועט. היכנסו לביקורת גבולות והמרת כספים ללירות מצריות אצל פקיד הבנק (תצטרכו אותן להמשך התהליך, במכס ולאגרות המעבר). ודאו שיש לכם לפחות 1,800 לירות עבור הרכב ועוד 435 לירות לכל נוסע. לאחר שהוחתמו הדרכונים, הנוסעים יכולים להמתין באולם הממוזג (רצוי עם ספר, מים ונשנושים) ואילו בעל הרכב ייגש אל בנין המכס להמשך התהליך:
 • במשרד המכס: תתבקשו להציג דרכון, רישיון רכב ישראלי ורישיון מתורגם של מ.מ.ס.י (וייפוי כוח, אם צריך), ולשלם 175 לירות.
 • במשרד הרישוי: ביטוח חובה ולוחיות לרכב. יש להציג דרכון ורישיון רכב, ולשלם 1,425 לירות.
 • פקיד (מוהנדס) ילווה אתכם החוצה אל הרכב, להעתקה ידנית של מספר השלדה של הרכב (לרוב מתחת למכסה המנוע או מתחת לרגלי הנוסע הקדמי). אותו פקיד יחזור אתכם פנימה אל משרד התחבורה, שם תתבקשו להציג את כל המסמכים יחד עם ה"פתק קטן" שקיבלתם בבידוק. תקבלו רישיון רכב מצרי (כרטיס פלסטיק) וזוג לוחיות רישוי צהובות – אותן תתבקשו להבריג על גבי לוחיות המספר הישראליות, או במקומן (כדאי להכין מראש מברג מתאים, שיהיה ברכב).

כדאי לדעת: בכל אחד מהשלבים השונים במעבר עם הרכב בגבול המצרי, ייתכן ותתבקשו – בצורה מפורשת או ברמיזה – להפריש "בקשיש" לאחד מבעלי התפקידים.

אין שום חובה לעשות זאת, ומתן "טיפ" כזה גם לא יקדם אתכם מהר יותר ורק יגרום לבקשות נוספות ותכופות יותר בעתיד! רוצים להיות נחמדים? הציעו פרי טעים, פיסת שוקולד, עט פשוט או דבר מה שימושי אחר – בעיקר למי שבאמת נותן שירות, כגון הבחור שיעזור לכם להרכיב את לוחיות המספר על הפגוש.

בשעה טובה, סיימתם עם תהליך ייבוא הרכב למצרים

אספו את שאר הנוסעים, והמשיכו בנסיעה איטית אל שער היציאה מהמסוף – שם תתבקשו לשלם אגרות מעבר לנוסעים, להציג דרכונים עם חותמת כניסה ואת הרישיון המצרי שקיבלתם. 

שימרו את הקבלות ושאר הניירת עד לחזרה לישראל. את הדרכונים והרישיון המצרי הניחו זמינים ברכב במהלך הנסיעה דרומה – תתבקשו להציג אותם בחלק מהמחסומים שבדרך.

כדאי לדעת: לפי החוק המצרי, חובה שיהיה לכם ברכב מטף כיבוי אש.

 

ישנם מקרים שיבדקו זאת: בעיקר במחסום הכניסה לד'הב ובאיזור שארם-א-שייח'. הקנס במידה ואין מטף, הוא 50 לירות… כדאי שיהיה, יותר בשביל לחסוך את העיכוב ועגמת הנפש בחופשה בסיני, וגם בשביל הבטיחות כל ימות השנה.

 

בחזרה מסיני לישראל עם רכב:

 • בכניסה למסוף המצרי, תעברו שוב בידוק קפדני ושיקוף של כל המטען שברכב. ליד מכונת השיקוף תתבקשו להציג דרכון של בעל הרכב ואת מספר הרישוי המצרי. יתבצע רישום ידני במחברת עבה.
 • חונים שוב ליד בנין המכס – קמר"ש (קצין מעתיק רישום שילדה) ייגש שוב לרכב להעתקה ידנית. נכנסים למשרד המכס, מציגים דרכון ורישיון מצרי ומשלמים 10 לירות. מחזירים את לוחיות המספר וחותמים שקיבלתם 20 לירות חזרה (אך תשכחו מלקבל אותן…). סיימתם עם הרכב.
 • נוסעים וחונים סמוך ליציאה מאולם ביקורת הגבולות. מחתימים דרכונים, חוזרים לרכב וממשיכים בנסיעה איטית אל שער היציאה לכיוון ישראל. ברכו את השוטר: "מעא סלאמה!" והיכנסו למדינת ישראל.
 • לאחר תישאול והצצה אל תא המטען, תתבקשו להמשיך פנימה, להחנות ולהוריד את כל החפצים מהרכב אל עגלות פלסטיק – ומשם לבידוק בטחוני.
 • לאחר ביקורת גבולות, חיזרו מדלת צדדית ישירות אל הרכב והעמיסו אותו. התקדמו בנסיעה לכיוון היציאה, החנו לפני משרדי המכס והיכנסו רגלית עם הדרכון ורישיון הרכב. אם תתבקשו – תצטרכו לפרוק שוב ולהעביר את הכבודה בשיקוף של המכס. צאו בחיוך, בנסיעה איטית, צפונה לכיוון אילת.
 • לא לשכוח לחגור חגורות בטיחות, לא לעבור את המהירות המותרת, לא לסמס בזמן הנהיגה ולא לעבור פס הפרדה רצוף. ברוכים השבים למדינת ישראל!

לפוסטים אחרונים באתר:

הקפיצה מג'בל מחרום

טיול למזרח סיני

7 ימי שכרון חושים ברמת אבן החול של מזרח סיני. טיול חורף למחוזות הפלא האגדתיים. את הטיול יוביל ד"ר מויש מעוז, מורה דרך מיתולוגי שהרי

קרא עוד »

40 מחשבות על “תהליך מעבר הגבול עם רכב – מעודכן ל-2022”

 1. אידוב תורן

  נראה לי כי בכתבה חסר מאד אזכור של בטיחות הנסיעה בכבישים. כתבתי על זה בפירוט במסמך שבקבוצה, הנה קישור.
  https://www.facebook.com/notes/%D7%90%D7%95%D7%94%D7%91%D7%99-%D7%A1%D7%99%D7%A0%D7%99/%D7%9E%D7%A2%D7%91%D7%A8-%D7%A2%D7%9D-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%9C%D7%9E%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9D/1123643587673562/

  מציע להוסיף לדוגמה
  נהיגה בלילה
  שיבושים בכביש
  העדר תאורה בכבישים
  הרגלי הנהיגה של המקומיים
  התנהגות בקרבת מחסום
  ניווט וניווט בלילה

  זה קיים במסמך

 2. שמעון ארביב

  היי
  מעוניין לדעת מה הפרוצדורה בלה יכנס עם הרכס עם ארבעים נוסעים כולל הנהג (אם זה משנה) למתחם המלונות הראשון וישאר שם (מלון מובנפיק)
  אשמח לתשובה במייל או במספר 0547399255
  תודה רבה

 3. שמעון ארביב

  היי
  בעקבות שאלה קודמת עם שגיאות אפרט שוב…

  מעוניין לדעת מה הפרוצדורה בלהיכנס עם הרכב (עם ארבעה נוסעים אם זה משנה) למתחם המלונות שעל הגבול (מלון מובנפיק) ושישאר שם הרכב כל השבוע ואנחנו כבר נסתדר במוניות.
  אשמח בבקשה לקבל פרטים במייל או במספר
  0547399255
  תודה רבה

  1. אתה יכול להכניס את הרכב חינם למתחם טאבה. לא צריך להחליף לוחיות רישוי, ביטוח חובה מצרי וכו'. אם אתה אורח של מובנפיק, תוכל לחנות במגרש החניה של המלון.

 4. רונן אברהם

  היי,
  תודה על כל האמור. קראתי וזה תרם לי רבות.
  אני מתכוון לרדת לסיני עם האוטו ורוצה לעשות ביטוח. התקשרתי לממסי והם לא עושים ביטוח.
  יש לי 2 שאלות:
  1. האם ידוע לכם מי עושה ביטוח מקיף ?
  2. האם ביטוח החובה של הארץ כן תופס בסיני ?
  תודה.

  1. ביטוח מקיף אפשר לעשות במעבר הגבול הישראלי. ביטוח חובה מצרי רוכשים כחלק מתהליך המעבר עם הרכב.

 5. להילטון טאבה, מומלץ לעבור עם הרכב? נדרש לשלם תשלום כלשהו? האם יש באיזור הילטון תחנת דלק?

  1. אין תשלום עבור כניסה עם רכב למתחם טאבה (הילטון, מובנפיק, סאנדס). המלון במרחק 50 מטר משער היציאה של מסוף הגבול היתרון במעבר עם הרכב היא שלא צריך לסחוב מזוודות, וגם יש חנייה. אין תחנת דלק בטאבה.

 6. היי.תודה רבה על ההסברים! שאלה ביחס לייפוי הכח במקרה והרכב לא על שמי. האם יפוי הכח צריך להיות גם באנגלית? האם מספיק רק אישור עו״ד ישראלי או שצריך אישור עו״ד שהוא גם נוטריון? האם חותמת עוה״ד צריכה להיות גם באנגלית?

  1. עו"ד ולא נוטריון. כדאי שיפויי הכח יהיה גם באנגלית או בערבית, מאחר ובמכס המצרי מבקשים לראות אותו. החותמת לא חייבת להיות באנגלית…

 7. לגבי ביטוח מקיף ראיתי את ההתייחסות בפוסט.
  אולם מה בדבר ביטוח חובה וצד ג'? יש מי שעושה ביטוח כזה בסיני?

  1. ביטוח חובה מצרי רוכשים כחלק מתהליך מעבר הגבול במכס המצרי. צד ג' אין – אולי כלול במקיף שמציעים ממסי.

 8. שלום ותודה על כל המידע

  האם יש נוסח כלשהו לייפוי הכח מבעל הרכב? או שמדובר על משהו כללי?
  תודה

 9. לגבי ייפוי הכוח לרכב שלא על שמי, יש איזה נוסח מסויים? או סתם לכתוב שבעל הרכב מאשר לי להוציא את הרכב למיצריים?

  1. יפוי הכח צריך להיות מאד ספציפי ומפורט. כל עורך דין יוכל להכין לך אותו, ורצוי מאד שיהיה דו-לשוני.

 10. האם גם מי שמגיע למתחם המלונות בטאבה הצמוד למעבר הגבול נדרש לביטוח חובה מצרי, ואם כן, מה עלותו?

 11. האם מי שמגיע להילטון טאבה צריך לשלם מס במעבר הגבול הישראלי והמצרי עבור כל נוסע?

 12. מה תחנת הדלק הכי קרובה למעבר הגבול?

  אנחנו מתכננים לנסוע לדאהב ב23.8, ורוצים לעשות חישוב עם כמה דלק צריך לצאת מישראל

  תודה 🙂

  1. בשעות היום יש תחנה פעילה בטאבה הייטס וגם לפני ראס בורקה – כ 30 ק"מ מהגבול. תיכנסו עם רבע מיכל – יספיק גם לנואיבה.

 13. הי גיא,
  יש לנו הזמנה למלון מובנפיק טאבה – ההזמנה על שם חברה שלי 🙂
  אני רוצה לעבור עם הרכב שלי (טוסון 2X4) למלון.
  תוכל לפרט לי בצורה מרוכזת מה עליי להכין לצורך כך?
  האם אני חייבת להציג את ההזמנה למלון על השם שלי?
  כדאי להתנייד במוניות באיזור?

  תודה על המידע באתר ובכלל 🙂

  1. ני רויטל,

   למיטב ידיעתי, מאז ספטמבר האחרון, המצרים כבר לא מאפשרים לרכבי 4*4 ודיזל להיכנס למתחם טאבה – בעבר ניתן היה. אם תתאזרי בסבלנות, מחרתיים אהיה שם ואשאל.

   1. אני רואה כעת שהרכב שלך הוא 2*4. בהנחה שהמנוע בנזין, כל שצריך הוא רשיון הרכב על שמך, ורצוי גם תרגום הרשיון לאנגלית ע"י ממסי – במעבר הגבול הישראלי יכינו לך אותו תמורת 26 ש"ח.

    המלון הוא 5 דקות הליכה ממעבר הגבול, ותוכלי להחנות את הרכב בכניסה אליו. אין צורך במוניות, אא"כ תרצי לטייל דרומה ממתחם טאבה – אבל אז הייתי מציע שפשוט תעבירי את הרכב בתהליך הכניסה הרגיל לדרום סיני (מכס, ביטוח חובה, לוחיות מספר).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אוהבי סיני, הירשמו לקבלת עדכונים

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים לקראת הנסיעה הבאה שלכם לסיני.