המרת כספים לביקור בסיני

כסף בסיני: האם תרצו להפחית 20% מעלויות החופשה שלכם ?! תוכלו לעשות זאת באמצעות טיפ אחד קטן וחשוב על המרת כספים, שתקראו כאן. אל תהיו פראיירים – קראו, הפנימו, ושתפו גם את כל חבריכם שנוסעים לסיני.

בסיני משלמים במטבע המקומי: הלירה המצרית. ישנם עסקים בהם תוכלו לשלם גם במטבע זר מזומן (דולר או יורו): בעיקר מלונות גדולים, מועדוני צלילה ועסקים גדולים שנותנים שירות לתיירים. בחלקם תוכלו לשלם גם בכרטיס אשראי. אולם, רוב העסקים הקטנים יקבלו תשלום אך ורק במזומן, בלירה המצרית.

קבלו עצה ידידותית שנבדקה לאורך שנים ותקפה תמיד – וזהו טיפ חשוב: את הערך הגבוה ביותר לכסף בסיני תקבלו אם תביאו דולרים (או יורו) במזומן. 

קנו אותם ללא עמלה בכל צ'יינג' בישראל או בסניפי בנק הדואר ואפילו במשיכה מכספומט ישראלי שמוציא מט"ח (אך לא במעבר הגבול עצמו – שם השער גרוע וגובים עמלה). את הדולרים האלו תמירו ללירות מצריות בבנק המצרי (יש במעבר הגבול בטאבה, ויש במרכזים העירוניים: נואייבה, ד'הב, שארם א-שייח' וסנטה קתרינה), או בכספומטים שבהם ניתן להמיר מזומן: גם בערים וגם במלונות הגדולים.

האפשרות השנייה היא למשוך לירה מצרית מכספומט באמצעות כרטיס אשראי/משיכה בינלאומי. הערך שתקבלו (גם אחרי העמלה של הבנק שלכם) מבוסס על השער היציג של בנק ישראל והוא כמעט זהה להמרת דולר ללירה.

ממש לא מומלץ לבוא עם שקלים במזומן ולהמיר אותם! שערי ההמרה של השקל במעבר הגבול ואצל בעלי החופים/נהגים/חנויות הוא גרוע במיוחד (כי אף אחד במצרים לא רוצה שקלים, חוץ ממי שעובד עם ישראלים בדרום סיני). אם תבואו עם שקלים מזומנים – תפסידו 20% מערך הכסף שלכם !

הנה דוגמא מאוגוסט 2018:

3,000 לירות בבנק/בכספומט, יעלו לכם 169$  (שער המרה: 17.78 לירות ל 1$). 169$ בצ'יינג' בישראל עולים 617 ₪ (שער מכירה של הדולר: 3.65 ₪ ל- 1$). יוצא ששער ההמרה האפקטיבי שקיבלתם בהמרה של דולרים מזומנים הוא 4.86 לירות ל- 1 ₪.

3,000 לירות במשיכה עם כרטיס אשראי מכספומט מצרי, יעלו לכם בבנק שלכם 631 ₪. שער המרה אפקטיבי, שכבר כולל את העמלה שהבנק גבה: 4.75 לירות ל- 1 ₪.

אם תבואו עם שקלים במזומן לבנק המצרי בגבול (ובבנק הישראלי זה עוד יותר גרוע – בדקו בעצמכם), כדי לרכוש 3,000 לירות, יחייבו אתכם לשלם 750 ₪. שער המרה גרוע במיוחד של 4.0 לירות ל- 1 ₪.

טיפ נוסף לסיום: בסיני דברו בלירות מצריות

אם נותנים לכם מחיר בשקלים – התעקשו לדעת מה המחיר בלירות מצריות, ושלמו איתן (שהרי אם השער שבעל העסק/מונית/קאמפ נוקב בו הוא אותו 1:4 שמקבלים בגבול, תרוויחו 20% כשתשלמו בלירות, שאותן קיבלתם מהבנק תמורת דולרים…).

ישראלים הכי לא אוהבים להרגיש פראיירים, לפחות בענייני כספים…

 

לשיתוף:
14 תגובות
 1. אוריאל הגב

  האם אפשר להחליף בחזרה מהגבול לירות לשקלים אם כן כמה מקבלים על זה ואיפה אפשר להחליף

  • Guy Shiloh הגב

   בהמרה. של לירות חזרה לשקלים במעבר הגבול המצרי, מפסידים עוד כעשרה אחוזים. לא כדאי. בצ'יינג' בארץ תוכל למכור את הלירות בשער טוב יותר, אבל עדיין נמוך מאד ביחס ליציג. לדוגמא, בשבוע שעבר שער הקנייה של הלירה בצ'יינג' בעיר העתיקה בירושלים היה 4.35. שער מכירה נמוך יותר כמובן. השער היציג עמד על 4.92…
   הכי משתלם למצוא אוהבי סיני שמעוניינים בלירות שלך, ולהחליף איתם תמורת שקלים. תוכל לפרסם בקבוצת הפייסבוק שלנו.

 2. noam הגב

  בבקשה- האם הכספומט במעבר הגבול לג׳יט?
  או זה בהילטון?
  יש כאלו בדהב למשל שלא מקבלים כרטיס ישראלי…
  תודה

  • Guy Shiloh הגב

   יש כספומט בתוך מעבר הגבול המצרי, צמוד לחלון של הבנק בו ניתן להמיר מזומן. זהו כספומט שמאפשר משיכה עם כרטיס אשראי בינלאומי. במלונות הגדולים יש גם כספומטים כאלו, ויש גם כספומטים שמקבלים מזומן (לא שקלים, כמובן) וממירים לך אותו ללירות מצריות לפי אותו שער כמו הבנק. תמצאי כאלו בנואייבה, ד'הב וכו'. כל כרטיס אשראי בינ"ל (ישראלי או אחר) מתקבל בכספומטים בסיני.

 3. סמדר מוזל הגב

  לא הבנתי אם ההמרה מדולר ללירה מצרית כדאית יותר בג'נג' בישראל או בצד המצרי של הגבול

 4. אורן הגב

  האם יש הבדל משמעותי בין המרת דולר או יורו ללילה מצרית?

 5. עמית הגב

  האם בנואיבה למשל יש כספומטים שניתן למשוך בהם לירות? אם נוסעים לשלושה לילות, עם שני ילדים, בלי אטרקציות מיוחדות (אולי גמלים) לקמפ עם א. בוקר, כמה כסף כדאי להביא?
  תודנ רבה

  • Guy Shiloh הגב

   יש כספומט במרכז המסחרי של נואיבה, מול בתי מושב נביעות. יש עוד שניים מול הכניסה לנמל נואיבה.

   לילה למשפחה בוילה בדיונה הגדולה עולה 40$, וארוחת בוקר 85 לירות. רק כדוגמא.

 6. קרן הגב

  איפה באזור המרכז יש ציינג' שמחזיק לירות מצריות? אני לא מוצאת… תודה

  • Guy Shiloh הגב

   קשה למצוא. יש ליד דיזנגוף סנטר. בכל מקרה השער שתקבלי יהיה נמוך יותר מאשר המרת דולרים ללירות בתוך סיני.

 7. סיגל הגב

  היי
  קצת התבלבלתי, אם אגיע למעבר הגבול ואכניס את כרטיס האשראי למשיחת לירות מצריות , זה כדאי? הכוונה לא אפסיד ?

השארת תגובה