המרת כספים לביקור בסיני

כסף בסיני: האם תרצו להפחית 20% מעלויות החופשה שלכם ?! תוכלו לעשות זאת באמצעות טיפ אחד קטן וחשוב על המרת כספים, שתקראו כאן. אל תהיו פראיירים – קראו, הפנימו, ושתפו גם את כל חבריכם שנוסעים לסיני.

בסיני משלמים במטבע המקומי: הלירה המצרית. ישנם עסקים בהם תוכלו לשלם גם במטבע זר מזומן (דולר או יורו): בעיקר מלונות, מועדוני צלילה ועסקים גדולים שנותנים שירות לתיירים. בחלקם תוכלו לשלם גם בכרטיס אשראי. אולם, רוב העסקים הקטנים יקבלו תשלום אך ורק במזומן, בלירה המצרית.

קבלו עצה ידידותית שנבדקה לאורך שנים ותקפה תמיד – וזהו טיפ חשוב: את הערך הגבוה ביותר לכסף בסיני תקבלו אם תביאו דולרים (או יורו) במזומן. 

קנו אותם ללא עמלה בכל צ'יינג' בישראל או בסניפי בנק הדואר ואפילו במשיכה מכספומט ישראלי שמוציא מט"ח (אך לא במעבר הגבול עצמו – שם השער גרוע וגובים עמלה). את הדולרים האלו המירו ללירות מצריות בבנק המצרי (יש במעבר הגבול בטאבה, ויש במרכזים העירוניים: נואייבה, ד'הב, שארם א-שייח' וסנטה קתרינה), או בכספומטים שבהם ניתן להמיר מזומן: גם בערים וגם במלונות הגדולים.

האפשרות השנייה היא למשוך לירה מצרית מכספומט באמצעות כרטיס אשראי/משיכה בינלאומי. הערך שתקבלו (גם אחרי העמלה של הבנק שלכם) מבוסס על השער היציג של בנק ישראל והוא כמעט זהה להמרת דולר ללירה.

ממש לא מומלץ לבוא עם שקלים במזומן ולהמיר אותם! שערי ההמרה של השקל במעבר הגבול ואצל בעלי החופים/נהגים/חנויות הוא גרוע במיוחד (כי אף אחד במצרים לא רוצה שקלים, חוץ ממי שעובד עם ישראלים בדרום סיני). אם תבואו עם שקלים מזומנים – תפסידו 20% מערך הכסף שלכם !

הנה דוגמא מאוגוסט 2018, שנכונה גם היום:

3,000 לירות בבנק/בכספומט, יעלו לכם 169$  (שער המרה: 17.78 לירות ל 1$). 169$ בצ'יינג' בישראל עולים 617 ₪ (שער מכירה של הדולר: 3.65 ₪ ל- 1$). יוצא ששער ההמרה האפקטיבי שקיבלתם בהמרה של דולרים מזומנים הוא 4.86 לירות ל- 1 ₪.

3,000 לירות במשיכה עם כרטיס אשראי מכספומט מצרי, יעלו לכם בבנק שלכם 631 ₪. שער המרה אפקטיבי, שכבר כולל את העמלה שהבנק גבה: 4.75 לירות ל- 1 ₪.

אם תבואו עם שקלים במזומן לבנק המצרי בגבול (ובבנק הישראלי זה עוד יותר גרוע – בדקו בעצמכם), כדי לרכוש 3,000 לירות, יחייבו אתכם לשלם 750 ₪. שער המרה גרוע במיוחד של 4.0 לירות ל- 1 ₪.

טיפ נוסף לסיום: בסיני דברו בלירות מצריות

אם נותנים לכם מחיר בשקלים – התעקשו לדעת מה המחיר בלירות מצריות, ושלמו איתן (שהרי אם השער שבעל העסק/מונית/קאמפ נוקב בו הוא אותו 1:4 שמקבלים בגבול, תרוויחו 20% כשתשלמו בלירות, שאותן קיבלתם מהבנק תמורת דולרים…).

ישראלים הכי לא אוהבים להרגיש פראיירים, לפחות בענייני כספים…

לפוסטים אחרונים באתר:

26 מחשבות על “המרת כספים לביקור בסיני”

  1. בהמרה. של לירות חזרה לשקלים במעבר הגבול המצרי, מפסידים עוד כעשרה אחוזים. לא כדאי. בצ'יינג' בארץ תוכל למכור את הלירות בשער טוב יותר, אבל עדיין נמוך מאד ביחס ליציג. לדוגמא, בשבוע שעבר שער הקנייה של הלירה בצ'יינג' בעיר העתיקה בירושלים היה 4.35. שער מכירה נמוך יותר כמובן. השער היציג עמד על 4.92…
   הכי משתלם למצוא אוהבי סיני שמעוניינים בלירות שלך, ולהחליף איתם תמורת שקלים. תוכל לפרסם בקבוצת הפייסבוק שלנו.

 1. בבקשה- האם הכספומט במעבר הגבול לג׳יט?
  או זה בהילטון?
  יש כאלו בדהב למשל שלא מקבלים כרטיס ישראלי…
  תודה

  1. יש כספומט בתוך מעבר הגבול המצרי, צמוד לחלון של הבנק בו ניתן להמיר מזומן. זהו כספומט שמאפשר משיכה עם כרטיס אשראי בינלאומי. במלונות הגדולים יש גם כספומטים כאלו, ויש גם כספומטים שמקבלים מזומן (לא שקלים, כמובן) וממירים לך אותו ללירות מצריות לפי אותו שער כמו הבנק. תמצאי כאלו בנואייבה, ד'הב וכו'. כל כרטיס אשראי בינ"ל (ישראלי או אחר) מתקבל בכספומטים בסיני.

 2. לא הבנתי אם ההמרה מדולר ללירה מצרית כדאית יותר בג'נג' בישראל או בצד המצרי של הגבול

 3. האם בנואיבה למשל יש כספומטים שניתן למשוך בהם לירות? אם נוסעים לשלושה לילות, עם שני ילדים, בלי אטרקציות מיוחדות (אולי גמלים) לקמפ עם א. בוקר, כמה כסף כדאי להביא?
  תודנ רבה

  1. יש כספומט במרכז המסחרי של נואיבה, מול בתי מושב נביעות. יש עוד שניים מול הכניסה לנמל נואיבה.

   לילה למשפחה בוילה בדיונה הגדולה עולה 40$, וארוחת בוקר 85 לירות. רק כדוגמא.

  1. קשה למצוא. יש ליד דיזנגוף סנטר. בכל מקרה השער שתקבלי יהיה נמוך יותר מאשר המרת דולרים ללירות בתוך סיני.

 4. היי
  קצת התבלבלתי, אם אגיע למעבר הגבול ואכניס את כרטיס האשראי למשיחת לירות מצריות , זה כדאי? הכוונה לא אפסיד ?

 5. היי, קצת הסתבכתי.. האם הצ'יינג' נמצא לפני המעבר למצרים? הרי צריך לשלם אגרת מעבר לסיני בלירות.
  איפה בדיוק זה נמצא? אחרי שיוצאים מישראל, במעבר עצמו?

  תודה(:

 6. "קנו אותם ללא עמלה בכל צ'יינג' בישראל או בסניפי בנק הדואר ואפילו במשיכה מכספומט ישראלי שמוציא מט"ח" המשפט הזה לא ברור לי. איך אפשר לקנות משהו בארץ בלי עמלה? אני אקבל את השער היציג לאותו יום בבנק הדואר או בכל אחד מהדרכים שציינת במשפט? האם אתה בטוח בכך?

  1. תקבל את השער של הבנק להמרת מט"ח מזומן. אין עמלה נוספת. הרווח של הבנק מגולם בתוך שער ההמרה שתקבל.

 7. האם אפשר להמיר ליש"ט בצ׳יינג׳ בצד המיצרי? או שכדאי להמיר את הליש"ט לדולר בארץ ואז להמיר ללירה מצרית במעבר גבול?

 8. אני רואה שכל הזמן מדברים בדולרים ורציתי לדעת האם אירו הוא על אותו עקרון והם מקבלים אירו או שעדיף לי לבוא עם דולרים? האם ההמרה לאירו היא גם כדאית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אוהבי סיני, הגבול נפתח אבל המאבק עדיין ממשיך!

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים לגבי המאבק להקלות בפתיחת מעבר הגבול בטאבה, ולקראת הנסיעה הבאה שלכם לסיני.