כניסה עם רכב לסיני

מצרים וירדן הן החו"ל היחידי שנגיש לנו עם הרכב הפרטי – והסכם השלום עם מצרים מאפשר לבקר בדרום סיני עם הרכב בצורה פשוטה וקלה, ובהוצאה כספית נמוכה ביותר.

נדמה, שכמו שיש מאות דגמים של רכבים על כבישי ישראל, כך עולות מאות שאלות בנוגע למעבר הגבול לסיני עם רכב פרטי. קראו היטב את המידע כאן, ואם יש שאלות נוספות ומיוחדות, נשמח לעמוד לרשותכם.

רכב ישראלי יכול להיכנס במעבר טאבה לשהייה של 14 יום בדרום סיני בלבד. על בעל הרכב להיות נוכח בו, או לתת יפוי כח מתאים לנהג הרכב, מאושר ע"י עורך דין.

יכול לעבור רק רכב שמוגדר ברישיון: "פרטי" או: "משא-אחוד", עם מנוע בנזין והנעה 2X4.

רשמית, אופנוע יכול לעבור, אולם בשנים האחרונות וכחלק מהמלחמה בטרור, ישנה מדיניות מצרית שלא מאפשרת לאזרחים מצרים להכניס אופנועי שטח ואופנועים דו-שימושיים, כמו גם רכבי 4X4 לחצי האי סיני. בהתאם לכך, אוהבי סיני שהגיעו עם האופנוע למעבר הגבול המצרי דיווחו שהוחזרו לאחור ונאלצו להשאירו בישראל. נמשיך לעקוב אחר הנושא הזה ונעדכן אתכם לכשישתנה.

נכון לחודש מאי 2019, אופנועי כביש ישראליים שוב יכולים להיכנס לסיני דרך מעבר טאבה !  ככל הידוע לנו, אופנועי שטח/קרוס, אינם מורשים להיכנס. תוכלו לקרוא פוסט עדכני על הנושא בקבוצת "אוהבי סיני – טרמפים ושותפים" בפייסבוק.  הקליקו על קישור זה במידה ואתם כבר חברים בקבוצה.

לפי הסכם השלום בין ישראל למצרים, הרכבים הבאים אינם רשאים לעבור:

 • רכב שמוגדר ברישיון: "מסחרי" או אחר (כולל טנדר עם ארגז נפרד מהקבינה).
 • רכב עם מנוע סולר/דיזל.
 • רכב 4X4.
 • רכב חברה / ליסינג שאינו בבעלותכם הפרטית (אלא אם הצלחתם לקבל ייפוי כח מהחברה).
 • רכב מונע בגז + בנזין: יש דיווחים של חברים בקבוצת אוהבי סיני שעברו ללא בעיה. מצד שני, כששאלנו את פקידי המכס המצרי בטאבה האם מותר, התשובה היתה שלילית, והיו גם בעלי רכבים שדיווחו על כך שלא אפשרו להם להיכנס. ככל הנראה, זה עניין של נראות: אם מיכל הגז אינו בולט לעין, סביר שלא יחפשו אותו, אם ברישיון הרכב עצמו רשום שהמנוע בנזין. רכב שעבר הסבה לגז והיא נרשמה במשרד הרישוי – יתכן שלא יאפשרו לו להיכנס לסיני.
 • ישנה אפשרות להיכנס עם רכב פרטי ישראלי או רכב עם רישוי זר (גם 4X4, באישור מיוחד של הקונסוליה המצרית) לתקופה של עד 3 חודשים, לכל מצרים. תוכלו לקרוא על התהליך (המורכב יחסית) להוצאת תעודת מכס בינלאומית באמצעות מ.מ.ס.י.

חשוב לדעת: כניסת רכב היא ל-14 יום בלבד: משמע, אם נכנסתם ביום ראשון בבוקר, עליכם להוציא את הרכב עד מוצ"ש בחצות, כעבור שבועיים. חריגה מכך, ולו ביום אחד, טומנת בחובה קנס משמעותי ואי-נעימות רבה. אל תתבלבלו עם אשרת השהייה האישית שמוחתמת בדרכון שלכם, התקפה ל- 15 יום. בנוסף, גם אם הוצאתם מראש ויזה מהשגרירות המצרית ואתם רשאים להמשיך מעבר לדרום סיני – רכבכם לא יוכל להמשיך אתכם מערבית לראס מוחמד או סנטה קתרינה.

אם אתם נוסעים לאחד משלושת המלונות במתחם טאבה (הקילומטר הצמוד למעבר הגבול), תוכלו להיכנס גם עם רכב דיזל או 4X4. כניסה למתחם טאבה אינה מצריכה תשלום כלשהו ולא החלפה של לוחיות המספר.

קראו כאן להסבר מפורט על תהליך המעבר עם האוטו מישראל לסיני ובחזרה. ולא פחות חשוב – במצרים נוהגים נכון: בטיחות בדרכים ונהיגה זהירה בסיני.

לשיתוף:
27 תגובות
 1. כלנית ילון הגב

  כדאי מבחינת גניבות או פריצות?

  • Guy Shiloh הגב

   כדאי. אסביר למה:
   גניבות רכב – הסיכון אינו קיים. דרום סיני היא איזור מנותק לחלוטין משאר מצרים. כיום ישנם רק 3 כבישים שיוצאים ממנה: מעל טאבה (לכיוון נח'ל), מסנטה קתרינה (לכיוון ואדי פיראן) ומשארם א-שייח' (לכיוון א-טור). בכל היציאות האלו (ובכניסה לואדי ותיר, מול נואייבה) מוצבים מחסומים שבודקים כל רכב שמבקש לעבור. בנוסף, ישנם מחסומי צבא ומשטרה על הכבישים בנקודות רבות, והסיכוי שרכב ישראלי יצא מתחומי דרום סיני הוא אפסי. אין שום אינטרס לגנבי רכב לפעול באזור זה, שהוא מיושב בדלילות ולא ניתן לעשות דבר עם רכב גנוב.
   פריצות לרכב – הסיכון נמוך מאד. התרבות הבדואית והמצרית וקוד ההתנהגות המקובל שוללים זאת והתנהגות פושעת אחרת. הבדווים שומרים על האורחים שלהם ועל רכושם. גם באיזורים עירוניים צפופים, כמו ד'הב ושארם א-שייח', לרוב נחנה את הרכב בחנייה הבטוחה של מלון / בית הארחה / קאמפ, בהשגחה ושמירה של בעלי המקום, או ברחוב עמוס. כמובן, שכמו בכל מקום בעולם, כדאי שלא להשאיר חפצי ערך במקום גלוי בתוך הרכב, על משקל "פרצה קוראת לגנב".
   מנסיוננו, גם כשהשארנו רכב פרטי בלב המדבר, לא הרחק מהכביש הראשי – מעולם לא חווינו פריצה אליו. להיפך – כל הפריצות לרכבים של אוהבי סיני ששמענו עליהן, קרו כשהרכב נשאר חונה ב… אילת…

  • קוסטיה הגב

   שלום רב, יש לי רכב מונע בגז, האם אני יכול להיכנס איתו לטאבה (מובנפיק)?

 2. רותם הגב

  גיא, אתה יכול בבקשה לתת כיוון לגבי האישור המיוחד של הקונסוליה המצרית לכניסה של רכב 4×4? הייתי בקונסוליה בת"א – שם לא נותנים אישורים הקשורים למעברים יבשתיים. דיברתי בטלפון עם הקונסוליה באילת – שם אמרו שלא ניתן להיכנס עם 4×4 ולא מכירים שום תהליך אישור בנושא. מה עוד אפשר לנסות? יש טעם להגיע פיזית לקונסוליה באילת אולי יש עם מי לדבר שם?

 3. Guy Shiloh הגב

  כדאי לדבר קודם עם מ.מ.ס.י – ידוע לי שבעבר היו אישורים כאלו – בד"כ לקבוצות/משלחות. בשנים האחרונות יש איסור של המצרים – על אזרחיהם הם – לכניסת רכבי 4*4 לתוך חצי האי סיני, מלבד רכבים ששייכים לחברות תיירות. הסיבה היא בטחונית. ייתכן שזו גם הסיבה לכך שאמרו לך שלא ניתן להיכנס.

 4. עומרי הגב

  שלום,
  יש לי ג'יפ 2×4 דיזל, האם אוכל להגיע עם הרכב להילטון טאבה?
  חבר שלי הזהיר אותי שלאחרונה המצרים מקפידים ומונעים רכב ישראלי כזה להגיע לטאבה.
  האם יש הגבלה כלשהיא להגיע להילטון טאבה או שהמניעה היא רק לרכב 4×4?

  • Guy Shiloh הגב

   רכב דיזל ישראלי לא יכול להיכנס לסיני – אבל למתחם טאבה יש כללים אחרים – ואני לא רואה סיבה שלא יכניסו אותך. גם ג'יפ 4X4 עד כה יכול היה להיכנס למתחם טאבה. נשמח שתעדכן אותנו.

 5. צוף הגב

  לגבי כניסת רכבים לטאבה:
  החל מלפני כשבועיים שינו לצערי המצרים את נהלי כניסת רכבים לטאבה ורכבי 4×4 ו/או בעלי מנוע דיזל ישראליים אינם מורשים יותר להיכנס מישראל למתחם טאבה.
  מבאס אבל זה המצב!

 6. אהרון הגב

  אם אני לוקח דיל דרך סוכן ל1 מהמלונות של טאבה
  אומרים שלא מצריך ביקורת ותשלום אגרות לא בצד הישראלי ולא בצד המיצרי
  האם שאני מגיע עם רגב משפחתי..אז המעבק הוא חחק לגמריי?

 7. דנה הגב

  היי יש לי שאלה, אני רוצה להיכנס עם הרכב שלי והרכב שלי כמובן על שמי אבל יש לו הלוואה לבנק ולכן הוא משועבד לבנק זה אפשרי?

 8. טאלב אלטורי הגב

  האם אפשר להיכנס עם רכב פרטי היבריידי ?
  במקרה שלי יונדאי סונטה היברידית

 9. אביב הגב

  הי,
  סובארו פורסטר, All wheel Drive, האם מותר להכנס איתו לסיני? תודה

 10. יוסף הגב

  אני נוסע בשבוע הבא למלון מובנפיק אחד הקרובים לגבול (מתחם טאבה) .התקשרתי למסוף הגבול לשאול אם אפשר לכנס עם הרכב 4*4 בנזין .
  ענו לי שיש חוק מ 1/06/2019 אסור להכניס כל רכב 4*4 בכלל.
  האם זה נכון ?

 11. אפרת הגב

  האם צריכה לעשות רשיון נהיגה בינלאומי בממסי. או מספיק הכרטיס הישראלי?

  • Guy Shiloh הגב

   ממסי בגבול כבר לא מתרגמים רשיון נהיגה. מלבד שוטר תנועה בשארם א שייח, שהתעקש לראות רשיון בינ"ל בפנקס – וויתר בסוף – כרטיס הפלסטיק הספיק תמיד.

 12. אילנה ממן הגב

  האם מונית שבבעלותנו יכולה להיכנס להילטון טאבה?

 13. יוני הגב

  האם מותר להיכנס עם מובילאיי? תשובה וודאית בבקשה

 14. שי מודני הגב

  גיא שלום….שאלה לי אליך…מה אני אמור לעשות אם אני מעוניין להיכנס עם הרכב הוא של אבא שלי ועל השם שלו לא שלי…….
  מהיכן מוציאים יפוי כוח וכו'
  סליחה על הבורות בנושא ותודה מראש

 15. אסף הרוש הגב

  היי לגבי רכב שלא רשום על שמי, עד כמה זה קריטי שבעל הרכב לא יהיה נוכח ברכב ביציאה מסיני?

השארת תגובה