דרכון תקף לכניסה לסיני

ביקור בסיני הוא יציאה אל מחוץ לארץ, ולשם כך נדרש דרכון בתוקף מספיק.

בדיוק כמו כל נסיעה מישראל לחו"ל, יש להתכונן מראש: דרכון, ביטוח נסיעות, המרת כספים וכד'. קראו את המידע לגבי הנדרש מבחינת דרכון ומסמכים אחרים, כדי לעבור בגבול בקלות וללא הפתעות ובלת"מים.

איזה דרכון דרוש על מנת לקבל אשרת כניסה לסיני?

לאזרחי ישראל – דרוש דרכון ישראלי בתוקף ל-3 חודשים, לכל הפחות. במעבר הגבול המצרי בטאבה תקבלו אשרת כניסה ל-15 יום, לאיזור דרום סיני בלבד. אם תרצו לבקר במצרים עצמה (קהיר, פירמידות, צלילות מעבר לשארם א-שייח'), יש לקבל ויזה מראש, בשגרירות או בקונסוליה המצרית.

זוהי הדרישה הרשמית של ביקורת הגבולות המצרית. אם הדרכון שלכם לא עומד בדרישה זו, יש להוציא דרכון חדש במשרד הפנים, בהליך רגיל.

יש אפשרות להוציא דרכון  חדש או זמני, בנוהל מהיר:

 1. בנמל התעופה בן גוריון, בעלות גבוהה יחסית.
 2. במשרד הפנים, במקרים חריגים.

קראו באתר משרד הפנים על הוצאת דרכון זמני.   

חברים בקבוצת "אוהבי סיני" דיווחו שהצליחו להוציא דרכון זמני במשרד הפנים במסגרת אותם חריגים (בן משפחה עם דרכון לא בתוקף), לאחר שהראו הזמנה לבית מלון בסיני. 

עוד כמה דגשים לקבלת אשרת כניסה לסיני:

 1. במידה והנך עולה חדש ואין לך דרכון ישראלי אלא רק תעודת מעבר ישראלית כתומה (בשנה הראשונה לעלייתך) – לא תוכל להיכנס איתה למצרים. הבא איתך גם את הדרכון הזר שלך והצג רק אותו בביקורת הגבולות המצרית.
 2. במידה ואתה דרוזי תושב הגולן או תושב ישראל ללא אזרחות ישראלית ויש לך רק תעודת מעבר ישראלית כתומה ולא דרכון נוסף – אתה בבעיה… נדרשת ויזה למצרים בתוך תעודת המעבר.
 3. במידה וברשותך דרכון זר בתוקף לפחות ל-3 חודשים: תוכל לצאת מישראל עם הדרכון הישראלי, כל עוד הוא עדיין בתוקף, ולהשתמש בדרכון הזר כדי להיכנס למצרים. במידה והדרכון הישראלי פג תוקף, תוכל להוציא ממשרד הפנים אישור יציאה זמני בדרכון זר, חד פעמי, בעת הגשת בקשה לדרכון חדש.

לאזרחי חוץ: תיירים שעוברים מישראל לסיני

יש לברר מה הדרישות של מצרים לגבי מעבר הגבול בטאבה. למיטב ידיעתנו, אזרחי מרבית המדינות יקבלו אשרת שהייה ל-15 יום לדרום סיני בלבד (כפי שישראלים מקבלים מכוח הסכם השלום עם מצרים). אולם יש דרכונים (למשל, פלסטינאים ללא דרכון ירדני), שלא יוכלו להיכנס לסיני ללא ויזה למצרים. קראו עוד כאן

קראו גם: מעבר הגבול בטאבה – אשרות כניסה ונהלים.

לשיתוף:
6 תגובות
 1. אומימה חמוד הגב

  רציתי לשאול יש בחורה בקבוצה שהדרכן שלה נגמר ב 20.7.19 ואנחנו נוסעים ב .21.4 האם היא תוכל להיכנס ? ולא יעשו עיכובים ?

 2. נתנאל כהן הגב

  האם אפשר להיכנס עם דרכון זמני לסיני
  (דרכון שמוצאים באותו רגע בשדה תאופה)

השארת תגובה