קייאק על גג הרכב ליד החושה בחוף מון איילנד בראס שייטאן 1999.

תהליך מעבר הגבול עם רכב – מעודכן ל-2023

החלטתם להיכנס עם הרכב לסיני? מברוק! אנחנו לגמרי בעד.

קראו כאן הסבר מפורט, שלב שלב, כולל מסמכים ועלויות, ובואו מעודכנים ומוכנים להעביר את האוטו במסוף הגבול בטאבה. אם טרם וידאתם כי הרכב יכול לעבור בגבול, עצרו לרגע וקראו קודם לגבי כניסה עם רכב לסיני.

המסמכים הדרושים למעבר עם רכב ישראלי לסיני:

 1. רישיון רכב בתוקף – בו אתם מופיעים כאחד מבעלי הרכב או כמורשה להשתמש בו. במידה ואינכם רשומים ברישיון הרכב, תוכלו להעביר אותו בגבול באמצעות ייפוי כוח מבעלי הרכב, מאושר ע"י עורך דין.
 2. תרגום רישיון הרכב לאנגלית – תקף עד למועד הטסט הבא, ואותו ניתן לרכוש באחד מסניפי מ.מ.ס.י. בעלות של 20 ש"ח, או במעבר הגבול עצמו (בתוספת עמלה 6 ש"ח).
 3. רישיון נהיגה – במהלך הנהיגה בסיני, ייתכן ותידרשו להציג רישיון נהיגה באחד המחסומים בכביש. מניסיוננו, רישיון הנהיגה הישראלי, על גבי כרטיס פלסטיק, יספיק ברוב המקרים – הראו לשוטר כי גב הכרטיס הוא באנגלית, והתעקשו באסרטיביות מנומסת כי זהו רישיון בינלאומי. אולם, בעיקר באזור שארם א-שייח', אתם עלולים להיתקל בשוטרי תנועה המבצעים ביקורת רישיונות, שיתעקשו על הצגת רישיון נהיגה בינלאומי בצורת פנקס, וישמחו לרשום לכם דו"ח וקנס של כמה מאות לירות מצריות. עצתנו – במידה ואתם מתכוונים להגיע עד שארם א-שייח' ולנהוג ברכבכם בכבישים הפנימיים שם – היא לרכוש רישיון נהיגה בינלאומי של מ.מ.ס.י (עלותו 19 ש"ח, והוא תקף לשנה).
 4. צילומים של הדרכון ושל רשיון הרכב – עבור משרד התחבורה המצרי. שני צילומים מכל מסמך. יחסוך זמן ו-150 לירות.

כדאי לדעת: עיקול/שיעבוד של הרכב – אינו מפריע להוציא אותו לסיני.

 

בהגעה למסוף מנחם בגין / מעבר הגבול הישראלי:

 • בכניסה למסוף תתבקש להציג אגרות מעבר (יבדקו שאכן ביקשת להעביר רכב), דרכונים ולפתוח את תא המטען, ולאחר מכן להחנות את הרכב. בנקודה בה משלמים אגרת מעבר, יש נציגות של מ.מ.ס.י. שם יתרגמו את רישיון הרכב לאנגלית (אם לא עשית זאת מראש), וניתן גם לרכוש רישיון נהיגה בינלאומי וביטוח מקיף לרכב, בעלות גבוהה יחסית לכל יום ופוחתת לפי מספר הימים המבוקש (3 ימים – כ-400 ש"ח. 10 ימים – כ- 700 ש"ח).

כדאי לדעת: ביטוח הרכב שלך אינו תקף מחוץ לגבולות המדינה.

 

אם הרכב יקר, כדאי לשקול לרכוש את הביטוח המקיף של מ.מ.ס.י. אולם, אם בישראל אינך עושה ביטוח מקיף לרכב – בסיני בוודאי שאין צורך בכך: לא שמענו על גנבת רכב ישראלי: דרום סיני היא אזור דליל באוכלוסין, מאובטח היטב במחסומי דרכים ומנותק מאד משאר חלקי מצרים, מה שמוציא את החשק לגנבי רכב לפעול בו. תאונות דרכים כמעט שאין, ועלויות תיקונים במוסכים בדרום סיני, הן נמוכות באופן משמעותי מאלו בישראל.

 • בהמשך האולם תגיעו לביקורת הגבולות. שם יש להציג דרכון ולקבל ספח המעיד על יציאה מהארץ.
 • לאחר ביקורת הגבולות, שאר הנוסעים יכולים להמשיך לחנות הדיוטי-פרי, בזמן שבעל הרכב לבדו ייגש חזרה לכיוון הכניסה למסוף, שם נמצאים משרדי המכס. יש להציג את רישיון הרכב (וייפוי הכוח, במידה ויש), הדרכון והספח שקיבלתם יחד איתו.

כדאי לדעת: בחגים ומועדים, כשמסוף המעבר הישראלי עמוס, מופעלות עמדות של "דרייב-אין".

דרך עמדות הדרייב-אין עוברים נוסעי הרכב את כל התהליך של תרגום הרישיונות וביקורת הגבולות – מבלי לצאת כלל מהרכב! שירות זה עובד מצוין וחוסך עמידה בתורים יחד עם שאר התיירים – גם בהלוך וגם בחזור.

 • חוזרים אל הרכב, אוספים את שאר הנוסעים וממשיכים אל שער הכניסה למצרים. צאו מישראל, ושוטר מצרי יבקש לראות הדרכונים. חייכו ואימרו לו: "סלאם עלייכום" – הגעתם לסיני! לאחר נסיעה של כחמישים מטרים נוספים, חונים סמוך לאולם הגדול של מסוף המעבר המצרי. כאן תתבקשו להוציא את כל החפצים מהרכב ולהעביר אותם בידוק במכונת שיקוף שנמצאת במבנה קטן בימין הכביש. פה נדרשת סבלנות רבה, קצת אסרטיביות ובעיקר חיוך. התהליך עשוי להיות מייגע (בעיקר אם הגעתם במזג אויר חם). הנהג יתבקש להציג דרכון ולהקריא לשוטר היושב בפנים את מספר הרכב. 
 • בתום הבידוק תקבלו "פתק קטן" עם שירבוט בערבית. שימרו אותו היטב להמשך התהליך בבניין המכס!

חשוב לדעת: בבידוק יחפשו את כל הפריטים שאסור להכניס למצרים.

קראו כעת את רשימת המותר/אסור/לא-ברור במעבר הגבול, וודאו שאין לכם בטעות את אחד החפצים האסורים ברכב. רכב שמותקנת בו מצלמת דרך – יידרש לפרק אותה ולהפקיד תמורת תשלום במכס המצרי. עשו זאת מראש והשאירו את המצלמה בישראל. לאחרונה (סוף סוכות 2021) החלו המצרים לדרוש לפרק גם מצלמות רוורס! מותר להיכנס עם מכשיר מוביל-איי. רכבים בהם לא ניתן לפרק מצלמות (לדוגמא: טסלה), לא יוכלו להמשיך לתוך סיני!

 • מתקדמים עם הרכב ישר וימינה, מקבלים במחסום פתק מודפס עם ברקוד  וחונים (רצוי בצל) ליד בניין המכס. נועלים את הרכב וחוזרים אל הבניין המרכזי: קחו אתכם רק דרכון, כסף ועט. היכנסו לביקורת גבולות והמרת כספים ללירות מצריות אצל פקיד הבנק (תצטרכו אותן להמשך התהליך, במכס ולאגרות המעבר). ודאו שיש לכם לפחות 1,800 לירות עבור הרכב ועוד 405 לירות לכל נוסע. לאחר שהוחתמו הדרכונים, הנוסעים יכולים להמתין באולם הממוזג (רצוי עם ספר, מים ונשנושים) ואילו בעל הרכב ייגש אל בנין המכס להמשך התהליך:
 • במשרד המכס: תתבקשו להציג דרכון, רישיון רכב ישראלי ורישיון מתורגם של מ.מ.ס.י (וייפוי כוח, אם צריך), ולשלם 180 לירות.
 • במשרד הרישוי: ביטוח חובה ולוחיות לרכב. יש להציג דרכון ורישיון רכב, ולשלם 1,260 לירות.
 • פקיד (מוהנדס) ילווה אתכם החוצה אל הרכב, להעתקה ידנית של מספר השלדה של הרכב (לרוב מתחת למכסה המנוע או מתחת לרגלי הנוסע הקדמי). אותו פקיד יחזור אתכם פנימה אל משרד התחבורה, שם תתבקשו להציג את כל המסמכים יחד עם ה"פתק קטן" שקיבלתם בבידוק. תקבלו רישיון רכב מצרי (כרטיס פלסטיק) וזוג לוחיות רישוי צהובות – אותן תתבקשו להבריג על גבי לוחיות המספר הישראליות, או במקומן (כדאי להכין מראש מברג מתאים, שיהיה ברכב).

כדאי לדעת: בכל אחד מהשלבים השונים במעבר עם הרכב בגבול המצרי, ייתכן ותתבקשו – בצורה מפורשת או ברמיזה – להפריש "בקשיש" לאחד מבעלי התפקידים.

אין שום חובה לעשות זאת, ומתן "טיפ" כזה גם לא יקדם אתכם מהר יותר ורק יגרום לבקשות נוספות ותכופות יותר בעתיד! רוצים להיות נחמדים? הציעו פרי טעים, פיסת שוקולד, עט פשוט או דבר מה שימושי אחר – בעיקר למי שבאמת נותן שירות, כגון הבחור שיעזור לכם להרכיב את לוחיות המספר על הפגוש.

בשעה טובה, סיימתם עם תהליך ייבוא הרכב למצרים

אספו את שאר הנוסעים, והמשיכו בנסיעה איטית אל שער היציאה מהמסוף – שם תתבקשו לשלם אגרות מעבר לנוסעים, להציג דרכונים עם חותמת כניסה ואת הרישיון המצרי שקיבלתם. 

שימרו את הקבלות ושאר הניירת עד לחזרה לישראל. את הדרכונים והרישיון המצרי הניחו זמינים ברכב במהלך הנסיעה דרומה – תתבקשו להציג אותם בחלק מהמחסומים שבדרך.

כדאי לדעת: לפי החוק המצרי, חובה שיהיה לכם ברכב מטף כיבוי אש.

 

ישנם מקרים שיבדקו זאת: בעיקר במחסום הכניסה לד'הב ובאיזור שארם-א-שייח'. הקנס במידה ואין מטף, הוא 50 לירות… כדאי שיהיה, יותר בשביל לחסוך את העיכוב ועגמת הנפש בחופשה בסיני, וגם בשביל הבטיחות כל ימות השנה.

 

בחזרה מסיני לישראל עם רכב:

 • בכניסה למסוף המצרי, תעברו שוב בידוק קפדני ושיקוף של כל המטען שברכב. ליד מכונת השיקוף תתבקשו להציג דרכון של בעל הרכב ואת מספר הרישוי המצרי. יתבצע רישום ידני במחברת עבה.
 • חונים שוב ליד בנין המכס – קמר"ש (קצין מעתיק רישום שילדה) ייגש שוב לרכב להעתקה ידנית. נכנסים למשרד המכס, מציגים דרכון ורישיון מצרי ומשלמים 10 לירות. מחזירים את לוחיות המספר וחותמים שקיבלתם 20 לירות חזרה (אך תשכחו מלקבל אותן…). סיימתם עם הרכב.
 • נוסעים וחונים סמוך ליציאה מאולם ביקורת הגבולות. מחתימים דרכונים, חוזרים לרכב וממשיכים בנסיעה איטית אל שער היציאה לכיוון ישראל. ברכו את השוטר: "מעא סלאמה!" והיכנסו למדינת ישראל.
 • לאחר תישאול והצצה אל תא המטען, תתבקשו להמשיך פנימה, להחנות ולהוריד את כל החפצים מהרכב אל עגלות פלסטיק – ומשם לבידוק בטחוני.
 • לאחר ביקורת גבולות, חיזרו מדלת צדדית ישירות אל הרכב והעמיסו אותו. התקדמו בנסיעה לכיוון היציאה, החנו לפני משרדי המכס והיכנסו רגלית עם הדרכון ורישיון הרכב. אם תתבקשו – תצטרכו לפרוק שוב ולהעביר את הכבודה בשיקוף של המכס. צאו בחיוך, בנסיעה איטית, צפונה לכיוון אילת.
 • לא לשכוח לחגור חגורות בטיחות, לא לעבור את המהירות המותרת, לא לסמס בזמן הנהיגה ולא לעבור פס הפרדה רצוף. ברוכים השבים למדינת ישראל!

לפוסטים אחרונים באתר:

טיול למזרח סיני

7 ימי שכרון חושים ברמת אבן החול של מזרח סיני. טיול חורף למחוזות הפלא האגדתיים. את הטיול יוביל ד"ר מויש מעוז, מורה דרך מיתולוגי שהרי

קרא עוד »

114 מחשבות על “תהליך מעבר הגבול עם רכב – מעודכן ל-2023”

 1. אידוב תורן

  נראה לי כי בכתבה חסר מאד אזכור של בטיחות הנסיעה בכבישים. כתבתי על זה בפירוט במסמך שבקבוצה, הנה קישור.
  https://www.facebook.com/notes/%D7%90%D7%95%D7%94%D7%91%D7%99-%D7%A1%D7%99%D7%A0%D7%99/%D7%9E%D7%A2%D7%91%D7%A8-%D7%A2%D7%9D-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%9C%D7%9E%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9D/1123643587673562/

  מציע להוסיף לדוגמה
  נהיגה בלילה
  שיבושים בכביש
  העדר תאורה בכבישים
  הרגלי הנהיגה של המקומיים
  התנהגות בקרבת מחסום
  ניווט וניווט בלילה

  זה קיים במסמך

    1. האם להיכנס עם רכב מונע גז זה מוגדר בחוק שלהם כמותר.
     יש נסיון בנושא?
     ראיתי אתרים שכתבו שאי אפשר

 2. שמעון ארביב

  היי
  מעוניין לדעת מה הפרוצדורה בלה יכנס עם הרכס עם ארבעים נוסעים כולל הנהג (אם זה משנה) למתחם המלונות הראשון וישאר שם (מלון מובנפיק)
  אשמח לתשובה במייל או במספר 0547399255
  תודה רבה

 3. שמעון ארביב

  היי
  בעקבות שאלה קודמת עם שגיאות אפרט שוב…

  מעוניין לדעת מה הפרוצדורה בלהיכנס עם הרכב (עם ארבעה נוסעים אם זה משנה) למתחם המלונות שעל הגבול (מלון מובנפיק) ושישאר שם הרכב כל השבוע ואנחנו כבר נסתדר במוניות.
  אשמח בבקשה לקבל פרטים במייל או במספר
  0547399255
  תודה רבה

  1. אתה יכול להכניס את הרכב חינם למתחם טאבה. לא צריך להחליף לוחיות רישוי, ביטוח חובה מצרי וכו'. אם אתה אורח של מובנפיק, תוכל לחנות במגרש החניה של המלון.

   1. שלום
    אנחנו נוסעים לסיני עם רכב שרשום ע"ש אימי.
    האם אפשר דרכך להוציא יפוי כוח + תרגום לאנגלית של רשיון הרכב ורשיון הנהיגה ?
    באוגוסט האחרון נסעתי עם רכב על שמי ולא היו שום בעיות גם לא עם מצלמת הרוורס.
    באתר של רשות הנמלים כתוב בפרוש שאין להיכנס עם מצלמות דרך (למעט מצלמת רוורס מובנת) מה דעתך ?
    תודה רבה
    שלום חזקיהו

    1. אנחנו עורכים יפוי כח כזה. עלותו ₪180+מע"מ והוא תקף לשנה.
     תרגום רשיון הרכב לאנגלית מתבצע במעבר הגבול הישראלי עצמו.
     אתר הרשות לא מעודכן. החל מסוכות 2021 החלו המצרים לדרוש פירוק מצלמות רוורס. מגוחך – אך שגרירת ישראל במצרים לא מעוניינת להתלונן על כך.

 4. רונן אברהם

  היי,
  תודה על כל האמור. קראתי וזה תרם לי רבות.
  אני מתכוון לרדת לסיני עם האוטו ורוצה לעשות ביטוח. התקשרתי לממסי והם לא עושים ביטוח.
  יש לי 2 שאלות:
  1. האם ידוע לכם מי עושה ביטוח מקיף ?
  2. האם ביטוח החובה של הארץ כן תופס בסיני ?
  תודה.

  1. ביטוח מקיף אפשר לעשות במעבר הגבול הישראלי. ביטוח חובה מצרי רוכשים כחלק מתהליך המעבר עם הרכב.

 5. להילטון טאבה, מומלץ לעבור עם הרכב? נדרש לשלם תשלום כלשהו? האם יש באיזור הילטון תחנת דלק?

  1. אין תשלום עבור כניסה עם רכב למתחם טאבה (הילטון, מובנפיק, סאנדס). המלון במרחק 50 מטר משער היציאה של מסוף הגבול היתרון במעבר עם הרכב היא שלא צריך לסחוב מזוודות, וגם יש חנייה. אין תחנת דלק בטאבה.

 6. היי.תודה רבה על ההסברים! שאלה ביחס לייפוי הכח במקרה והרכב לא על שמי. האם יפוי הכח צריך להיות גם באנגלית? האם מספיק רק אישור עו״ד ישראלי או שצריך אישור עו״ד שהוא גם נוטריון? האם חותמת עוה״ד צריכה להיות גם באנגלית?

  1. עו"ד ולא נוטריון. כדאי שיפויי הכח יהיה גם באנגלית או בערבית, מאחר ובמכס המצרי מבקשים לראות אותו. החותמת לא חייבת להיות באנגלית…

 7. לגבי ביטוח מקיף ראיתי את ההתייחסות בפוסט.
  אולם מה בדבר ביטוח חובה וצד ג'? יש מי שעושה ביטוח כזה בסיני?

  1. ביטוח חובה מצרי רוכשים כחלק מתהליך מעבר הגבול במכס המצרי. צד ג' אין – אולי כלול במקיף שמציעים ממסי.

 8. שלום ותודה על כל המידע

  האם יש נוסח כלשהו לייפוי הכח מבעל הרכב? או שמדובר על משהו כללי?
  תודה

 9. לגבי ייפוי הכוח לרכב שלא על שמי, יש איזה נוסח מסויים? או סתם לכתוב שבעל הרכב מאשר לי להוציא את הרכב למיצריים?

  1. יפוי הכח צריך להיות מאד ספציפי ומפורט. כל עורך דין יוכל להכין לך אותו, ורצוי מאד שיהיה דו-לשוני.

 10. האם גם מי שמגיע למתחם המלונות בטאבה הצמוד למעבר הגבול נדרש לביטוח חובה מצרי, ואם כן, מה עלותו?

 11. האם מי שמגיע להילטון טאבה צריך לשלם מס במעבר הגבול הישראלי והמצרי עבור כל נוסע?

 12. מה תחנת הדלק הכי קרובה למעבר הגבול?

  אנחנו מתכננים לנסוע לדאהב ב23.8, ורוצים לעשות חישוב עם כמה דלק צריך לצאת מישראל

  תודה 🙂

  1. בשעות היום יש תחנה פעילה בטאבה הייטס וגם לפני ראס בורקה – כ 30 ק"מ מהגבול. תיכנסו עם רבע מיכל – יספיק גם לנואיבה.

 13. הי גיא,
  יש לנו הזמנה למלון מובנפיק טאבה – ההזמנה על שם חברה שלי 🙂
  אני רוצה לעבור עם הרכב שלי (טוסון 2X4) למלון.
  תוכל לפרט לי בצורה מרוכזת מה עליי להכין לצורך כך?
  האם אני חייבת להציג את ההזמנה למלון על השם שלי?
  כדאי להתנייד במוניות באיזור?

  תודה על המידע באתר ובכלל 🙂

  1. ני רויטל,

   למיטב ידיעתי, מאז ספטמבר האחרון, המצרים כבר לא מאפשרים לרכבי 4*4 ודיזל להיכנס למתחם טאבה – בעבר ניתן היה. אם תתאזרי בסבלנות, מחרתיים אהיה שם ואשאל.

   1. אני רואה כעת שהרכב שלך הוא 2*4. בהנחה שהמנוע בנזין, כל שצריך הוא רשיון הרכב על שמך, ורצוי גם תרגום הרשיון לאנגלית ע"י ממסי – במעבר הגבול הישראלי יכינו לך אותו תמורת 26 ש"ח.

    המלון הוא 5 דקות הליכה ממעבר הגבול, ותוכלי להחנות את הרכב בכניסה אליו. אין צורך במוניות, אא"כ תרצי לטייל דרומה ממתחם טאבה – אבל אז הייתי מציע שפשוט תעבירי את הרכב בתהליך הכניסה הרגיל לדרום סיני (מכס, ביטוח חובה, לוחיות מספר).

 14. היי גיא,
  תודה על כל ההסברים והטיפים
  אנחנו רוצים עם הרכב ולהגיע לשארם.
  פעמים קודמות נסענו לנואיבה, האם צריך להגיד להם שאנחנו נגיע גם לשארם, האם יש הבדל ברשיון רכב או משהו דומה?

  תודה

  1. אין הבדל. בשארם מקפידים יותר על רשיון נהיגה בינלאומי, מהירות מותרת ומטף כיבוי ברכב

 15. שלום,
  רציתי לדעת בבקשה אם בטוח שעדיין ניתן לעשות ביטוח מקיף בגבול.
  מאחר והיית שם לא מזמן; האם הוצע לך לעשות מקיף?
  אני יודע שציינת זאת בכתבה אבל, לא בטוח אם זכרת לעדכן הכל.
  אני לא מוצא שום תיעוד רשמי, מהזמן האחרון או בכלל, על שירות כלשהו בנושא ביטוח מקיף לרכב לסיני.
  יש משהו של הראל אבל, הנציגים בטלפון אומרים שאין דבר כזה.
  נוסעים מחר עם הרכב וחוששים לנסוע ללא מקיף.

 16. שנה טוובה,

  באוק' נוב' רוצה לצאת לשנירקולים בסיני. להיכנס בבקר ולישון במצפה רמון בערב וחוזר חלילה.

  מונית או רכב פרטי?
  באתר כתוב שמעבר הגבול פתוח סביב השעון אבל בטלפון אמרו 8:00 בבקר עד 16:00.
  איך יודעים מה המקומות הטובים לשנירקולים הכי קרוב לאילת?
  רגיש מאד לשמש – מה הקרינה באמצעאוקטובר?

  תודה

 17. לממסי כבר אין זיכיון לתרגם את רשיון הרכב לאנגלית. האם ידוע מי מחליף אותם?
  איפה אני יכולה לתרגם את הרשיון הרכב ואנגלית ולרכוש ביטוח לרכב עוד לפני ההגעה למעבר הגבול?

 18. שלום
  אני מתכוון להגיע למלון מובנפיק בטאבה .
  האם אוכל להכנס עם הרכב טויוטה קורולה פרטית על שמי .. חופשי ?
  האם צריך בדיקות קורונה ?
  יש לי תיאומים בני שנה מה עם בדיקת קורונה להם ?
  תודה
  דרור

  1. אפשר לעבור עם רכב פרטי. תצטרכו לפרק מצלמת רוורס מראש ולהשאיר בבית.
   ילדים בכל גיל צריכים בדיקת קורונה כדי להיכנס.

 19. אלבום יעקב

  שאלתי
  יש לי רכב נכה על שם הנכה מה עלי לעשות
  ברצוני להיות רק במלון טאבה בלבד
  האם אני צריך להזמין מראש כניסה עם הרכב

  1. כן. אגרה מראש עם רכב… תקבלו החזר במעבר הגבול הישראלי בחזור. יש לוודא שהרכב לא דיזל ולא 4*ֿֿ4

 20. היי אני רוצה לנסוע לסיני בפסח עם המשפחה (תינוקות) אז עדיף לי להיכנס עם רכב במקום להעביר כסאות בטיחות..
  בקשר לכניסה עם רכב, אני אמור לשהות במלון מובנפיק.
  1. זה נכון שהכניסה היא חינם ?
  2. יש לי רכב עם מצלמת רוורס (יונדאי איוניק) מה צריך לעשות ?
  3. איך אני יכול להבטיח את הכניסה עם הרכב (יש מגבלה של 50 רכבים) האם להירשם למלגם מספיק?
  אודה לתשובה.

  1. עדיף שתשאיר את הרכב במגרש העפר מול חוף אלמוג.
   כדי להיכנס תצטרך לפרק מצלמת רוורס מראש ולהשאיר אותה בבית. למתחם טאבה אין אגרות מעבר ורכב. תצטרך לקנות אגרת מעבר ישראלית כולל רכב.

 21. תודה רבה על כל המידע המפורט
  רציתי לשאול כמה זמן לוקחת כל הפרוצדורה הזו של הכנסת הרכב לסיני מהרגע שברתי את הצד הישראלי?
  האם הפקידים שם ישנוניים?
  תודה רבה מראש

 22. איך יודעים המצרים אם הרכב 4×4
  הרכב שלי הוא פלאג אין חשמלי phev אאוטלנדר. האם אני יכול להכנס איתו?
  תודה על המענה

  1. ברשיון הרכב כתוב מה סוג ההנעה – 2*4 או כפולה.

   בכל מקרה לא תוכל להיכנס בלי לפרק מראש מצלמות דרך ורוורס.

 23. מה הפרוצדורה בכדי לקבל אישור כניסה עם רכב פרטי לסיני? לאן צריך לפנות ומה צריך להציג?

 24. שלום, אמרו לי שיש הגבלת כניסה ל50 רכבים ביום לסיני. האם זה נכון? אם כן האם יש דרך להזמין מקום מראש לרכב?
  תודה!

 25. האם צריך מראש לשלם עוד בישראל את אגרת המעבר?
  שילמתי אגרת מעבר עבורי סך 104 שח ורשמתי שעוברת עם רכב. לא היה מקום ששלמו עבור כך. האם אוכל להכנס מחר בבוקר עם הרכב?

  1. רצוי מראש.

   אגרה עם רכב – היא לתאריך ספציפי. הביטי במייל שקיבלת. כתוב שם האם הכניסה היא עם רכב

 26. האם המעבר לטאבה עם רכב מוגבל גם הוא במס הרכבים ליום (כלומר 50), או ששם אין מגבלת מס מכוניות (מתכנן על חופשת סוכות העמוסה)?

  1. כרגע עדיין מוגבל – סה"כ 50 רכבים ביום. זה שמכפילים מחר את שעות הפעילות ל-24 ביממה, כנראה לא מזיז למישהו בגבול.

 27. לאחר ניסיון הוצאת קרנה דה פסאג׳, הבנתי שכבר שנתיים שחברת ממסי אינה מנפיקה את קרנה יותר, וגם הנציגים אינם יודעים לאיזה גורם האחריות עברה, מישהו פה יודע יודע איכן מנפיקים את הקרנה דה ספאג׳?

  1. אהלן איציק.

   השבוע הנפקתי רשיון נהיגה בינלאומי – ושמתי לב שממסי כבר לא חתומים עליו, אלא "איסתא ליינס" – שכנראה קיבלו את הזיכיון במקום ממסי. שווה לבדוק איתם – סביר להניח שהם לקחו את כל הסמכויות שהיו אצל ממסי. עדכן אותנו.

 28. הי,
  האם ניתן לעבור עם רישיון רכב מודפס ששולם באינטרנט?
  על הרישיון רכב שלי יש חותמת של מכון הרישוי בלבד.
  מקבוצות שונות ראיתי שמבקשים חותמת אלקטרונית של תשלום בדואר.
  האם זה נכון?

  1. זה לא ברור לגמרי.

   ראינו רשיונות כמו שלך שעברו. כל עוד יש חותמת כלשהי (משרד הרישוי), וחתימה עליה, מקורית וצבעונית – זה מפיס את דעתם של המצרים.

 29. האם אפשר להביא איתי מיכלי דלק רקים ובחזור לצפון למלא אותם בסיני ולצאת איתם מלאים חזרה לישראל?

  1. עקרונית כן, אך כדאי שתבדוק מה המגבלה על ייבוא בנזין לפי הוראות המכס הישראלי. בפועל, אם תביא ג'ריקן או שניים בתא המטען, סביר שלא יתעסקו עם זה.

 30. לא הצלחתי לרכוש אגרה לרכב – כנראה נגמרה המכסה היומית האם יעזור להגיע מוקדם ולנסות להיכנס בכל זאת?

  1. לא יעזור.

   תוכלו לנסות להגיע – בתיאום עם מנהל תורן בגבול – בשעת ערב מאוחרת, בהנחה שלא יעברו 50 רכבים באותו יום. הם אף פעם לא מגיעים ל50, כי חלק מהאגרות לא מנוצלות.

 31. האם הילדים יכולים להישאר באוטו לאורך כל מעבר הגבול? ואם לא- באיזה שלב ולכמה זמן צריך להוציא אותם מהרכב? והאם נראה לך יהיה עמוס ביום שבת לפני ראש השנה? (ערב ראש השנה יוצא ביום ראשון)

  1. היי ליאור.
   לפני הכל – רכשת אגרת מעבר ישראלית כולל רכב לתאריך הספציפי?
   יהיה עמוס, אבל במעבר עם רכב זה פחות משפיע עליכם.
   עדיף לעבור בשעות הערב/לילה – פחות עמוס ופחות חם.
   בצד הישראלי, אם יפעילו את הדרייב-אין, הילדים לא צריכים לצאת מהרכב בביקורת הדרכונים.
   בצד המצרי, חייבים להוציא אותם בבידוק הבטחוני – ואפשר להמשיך איתם אחריו ישירות לביקורת הדרכונים. אחרי כן, יכולים להישאר ברכב – אך עדיף בתוך בניין המכס/תחבורה המשופץ – יש מיזוג.

 32. הי, נוסעים לסינים ב־23/9 (עוד יומיים) ותיכננו לעבור עם הרכב. כשבאנו לשלם את אגרת המעבר האתר התאריכים 21-24 היו חסומים לסימון כתאריכי יציאה. האם מישהו יודע אם זה אומר שהמכסה מלאה? האם יש סיכוי שזה ישתנה אם נמשיך לנסות? האם יש טעם לנסות במעבר הגבול עצמו?

 33. שלום,

  לגבי האיסור על הכנסת מצלמות נסיעה אחורה. באתר רשות שדות התעופה כתוב כך:
  אסור להכניס למצרים
  נשק, תחמושת, סכינים, סמים כולל קנביס רפואי ברישיון, חומרים פורנוגרפיים, מצלמות דרך (למעט מצלמות רברס "בילט אין" ברכב),
  מיכל גז לבישול, רחפנים, משקפות ,טלפון לווייני ו-G.P.S (למעט מובנה ברכב).
  קישור פה: https://www.iaa.gov.il/land-border-crossings/menachem-begin/i-travel

  זה אומר שכבר אפשר להכניס רכבים עם מצלמות נסיעה אחורה בילט-אין? מישהו התנסה בזה לאחרונה?

  1. לצערנו, אתרים "רשמיים" של מדינת ישראל ושלוחותיה (כמו האתר של מילגם), פשוט אינם מעודכנים…

  1. כל רכב שברשיון שלו כתוב: 4*4, לא ייכנס.

   יכול לספר לך על חבר עם רכב ג'ימי 4*4, שברשיון שלו היה כתוב 2*4, והיה מכסה את ידית ההילוכים בתיבת עץ ועליה בגדים, וכך עובר בגבול בלי בעיה.

 34. קריס מכלוף

  היי, הזמנתי 4 אגרות כניסה לסיני וסימנתי שאנחנו נכנסים עם רכב.
  האם צריך להזמין גם אגרת רכב? לא ממש הבנתי את זה
  והבנתי שיש שם בעיה עם הדלק, אם אני נכנסת עם מיכל מלא, האם רצוי להביא איתנו עוד דלק? אנחנו נוסעים לנוואבה

  1. אם סימנת כניסה עם רכב, אין צורך להזמין עוד אגרה. אישור הכניסה עם הרכב הוא המייל שקיבלת, לא האגרות עצמן.

   אין שום בעיה עם הדלק במצרים. תיכנסו עם רבע מיכל ותמלאו אותו בנואייבה ִִ- יש אוקטן 95 בתחנה הדרומית ביותר.

   לא לשכוח לפרק מראש מצלמות דרך ורוורס ולהשאיר בבית.

 35. היי רציתי לדעת האם טויטה פריוס הברידי בעייתי
  והאם הרכב רשום על שם אישתי והיא נמצאת ברכב זה בעייתי (אין לה רישיון)

  1. היברידי לא בעיה.
   עד 7 מקומות כולל נהג.
   לפרק מצלמות דרך ורוורס ולהשאיר בבית.
   הרכב יירשם במכס על הדרכון של בעליו, כפי שמופיע ברשיון.

 36. מישהו נסע פעם עם רכב פרטי בסיני עם ארבעה נוסעים בספסל אחורי? במוניות שלקחנו נסענו ככה כל הזמן אך האם אפשר ברכב ישראלי גם לנסוע כך (שניים חגורים עם אותה חגורה)

 37. מה קורה אם חוזרים לא בתאריך בו כתבתי הגשת האשרה? האם החזרה לארץ גם מוגבלת מבחינת כמות רכבים?

 38. שלום
  האם ניתן לעבור על רכב על שמי, אך ברשיון מופיע עדיין שמו של הבעלים הקודמים בצירוף אישור העברת בעלות על שמי?
  בנוסף, האם המעבר גבול פתוח למעבר עם רכב 24/7 ?
  תודה

  1. לא. אישור העברת בעלות לא רלוונטי עבור המצרים. פשוט להוציא רשיון רכב בדואר, עם שמך עליו.

   24/7. יש לרכוש מראש אגרת מעבר ישראלית עם רכב לתאריך ספציפי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אוהבי סיני, הירשמו לקבלת עדכונים

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים לקראת הנסיעה הבאה שלכם לסיני.

Exit mobile version