קצה מפרץ אילת מחלון המטוס

חניה באילת לפני מעבר לסיני

גם אם תחליטו להיכנס לסיני בלי הרכב (קראו כאן לגבי כניסה עם הרכב הפרטי לסיני), מן הסתם הכי נוח וכלכלי יהיה להגיע איתו עד הגבול. קראו כאן כדי לחסוך אלפי שקלים של קנסות חנייה באדיבות עיריית אילת.

נסיעה ממרכז הארץ עד אילת, כשאין עומסים, תארך כ-4 שעות. ההמלצה שלנו: סעו דרך מצפה רמון – הכביש הרבה יותר מגוון (ומשאיר אתכם עירניים) ביחס לכביש הערבה. דרך קבוצת הטרמפים והשותפים של אוהבי סיני תוכלו למלא את הרכב בשותפים לנסיעה שישתתפו אתכם בעלויות.

טיפ: צאו לדרך אחרי חצות (אך אחרי שהספקתם לישון קצת), כדי להגיע למעבר הגבול עם עלות השחר, כשעוד לא חם  ולא עמוס – ותרוויחו יום מלא בסיני.

פעמים רבות מדי סיפרו החוזרים מסיני כי הגיעו אל הרכב וגילו דו"חות חניה – לרוב שני קנסות של 500 ש"ח לכל יום (!!!), לאחר שהחנו את רכבם במקומות שלכאורה נראו בסדר: בשולי הדרך הרחק מהכביש, במגרשי החניה הריקים של מלון הנסיכה הנטוש, או ליד הקרוואנים החונים לאורך שפת הים. חבל על כספכם.

הורידו את כל הנוסעים והציוד בכניסה למעבר הגבול, וסעו להחנות את הרכב באחד מהמקומות המומלצים על ידי אוהבי סיני:

(אך בדקו את התימרור, לוודא שאין שינויים והחנייה אכן חינם)

 • ברחובות השכונות באילת, במדרכה אפורה.

שימו לב – גם אם אתם רואים רכבים חונים בשולי הדרך קרוב למעבר הגבול – אל תתפתו לחנות כמוהם. מובטח לכם שתקבלו דו"חות במוקדם או במאוחר. חלק מהרכבים גם נגררים ע"י העירייה. אל תהיו מאלו שחזרו וכתבו פוסט כואב כמו זה

לפוסטים אחרונים באתר:

הקפיצה מג'בל מחרום

טיול למזרח סיני

7 ימי שכרון חושים ברמת אבן החול של מזרח סיני. טיול חורף למחוזות הפלא האגדתיים. את הטיול יוביל ד"ר מויש מעוז, מורה דרך מיתולוגי שהרי

קרא עוד »

15 מחשבות על “חניה באילת לפני מעבר לסיני”

  1. חניון העפר שלפני מוצב מג"ב, כ200 מ' מהגבול. יש לשים לב לשילוט חדש שהוצב שם לאחרונה, ואוסר על חנייה סמוך למדרכה/כביש.

  1. כך התפרסם:

   עוברים לסיני❓אל תגידו לא ידענו❗️ עיריית אילת העמידה לרשותכם, חניון לטווח ארוך בכניסה לעיר, בעלות של 20₪ ליום והסעה חינם מהחניון למעבר הגבול טאבה וחזרה, בימי החג בלבד. חניה לילית ברצועת החוף הדרומית אסורה ותוביל לגרירה ולקנסות ? החניון הממוקם בשטח הצפוני של שדה התעופה הישן באילת כולל 350 מקומות חניה ומוצע בעלות של 20₪ בלבד. במהלך ימי החג בלבד, תעמיד העירייה גם הסעה חינם למעבר הגבול טאבה. מידי שעה עגולה. בימים א׳-ה׳ 10:00-18:00 ביום שישי 9:00-17:00. הכניסה לחניון דרך כביש עוקף מלונות מהכניסה לעיר. לתשומת לב העוברים: עם פינוי רצועת החוף הדרומית מקרוואנים ואוהלים, תיאסר חניה לילית לאורך רצועת החוף על מנת להשאירה פנויה לבאי החוף. חניה לילית תוביל כאמור לגרירה ולקנסות ⛔️

 1. החניון הצמוד לגבול חסום ולא קיים יותר
  הקרוב ליד הנסיכה חבר קיבל דוח. יצא בזול רק אם אחד. לא מומלץ
  אני חניתי בזה שמול אלמוג. הוא מפוצץ וגם זכיתי לשריטה עם מפתחות רכב יפה מאוד. בוודאות במהלך החניה שם של 4 לילות. אני חושב שזה השכן שליד שלא מרוצה מהמצב הנוכחי שהתפתח על הראש שלו דואג להרתיע. תכלס אין לי מה לעשות ומבאס.
  אופציה הכי טובה לשלם 20 שקל ולקחת מונית מהחניון שהכשירו. לצד הכביש אפור כחול לבן גוררים מלא!

  1. לא שמענו על גרירה ממדרכה אפורה. בחגים היו מקרים של השחתת רכבים שחנו באפור בשכונות מגורים.
   כיום יש תמרורים שאוסרים חנייה בלילה ללא תו תושב. צריך לשים לב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אוהבי סיני, הירשמו לקבלת עדכונים

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים לקראת הנסיעה הבאה שלכם לסיני.