כניסה עם כלב לסיני

הפרוצדורה לכניסה עם כלב לסיני היא פשוטה למדי, גם אם מהווה טרטור לא קטן

כל זאת בגלל סד הזמנים והצורך לבקר גם וטרינר שלכם וגם את הוטרינר המחוזי, ששעות קבלת הקהל אצלו הן מצומצמות ביותר, וזאת בטווח של עשרת הימים שלפני מעבר הגבול. קראו את המידע ועקבו אחר ההוראות לפי הסדר.

שלב ראשון – ביקור באתר משרד החקלאות

ראשית, הורידו את הטופס הדרוש מאתר משרד החקלאות.

שלב שני – ביקור אצל הוטרינר המטפל

עם הטופס, פנקס החיסונים והכלב, יש לגשת אל הוטרינר המטפל שלכם (או כל וטרינר אחר, שימלא אותו על סמך פנקס החיסונים שתציגו לו ובדיקה של הכלב). יש לוודא חיסון כלבת לפחות 30 יום ממועד הנסיעה. הוטרינר יאשר כי הכלב נראה בריא וימלא את הפרטים מתוך פנקס החיסונים: תאריך חיסון כלבת ומספר השבב. כיעד הנסיעה יש לרשום: SINAI – EGYPT, וכמובן חתימה+חותמת במקום המיועד.

שלב שלישי – ביקור באתר התשלומים הממשלתי

לאחר שהטופס המלא בידיכם, היכנסו לאתר התשלומים הממשלתי, בחרו "בעלי חיים ליצוא (תעודה וטרינרית)" ושלמו אגרה של 38.5 ₪ למדינת ישראל.

שלב רביעי – ביקור אצל הוטרינר המחוזי

כעת, בדקו את שעות קבלת הקהל של הוטרינר המחוזי הקרוב אליכם, והגיעו אליו עם התעודה הוטרינרית, אישור תשלום האגרה, פנקס החיסונים ורישיון החזקת כלב שהונפק לכם ע"י הרשות המקומית.

שימו לב, כי הוטרינר המחוזי (ואולי גם הוטרינר שלכם) עשוי להמליץ לכם על בדיקת נוגדני כלבת, בטענה שבלעדיה לא ירשו לכם להחזיר את הכלב איתכם מסיני. הודו לוטרינר על ההמלצה, אך יש לדעת כי לצורך המעבר בטאבה נדרשת רק התעודה הוטרינרית הנ"ל – ואין צורך להציג בדיקת נוגדנים (שהיא חובה בנסיעה עם כלב לאיחוד האירופאי, למשל).

לכמה זמן תקפה התעודה?

שימו לב! התעודה תקפה למשך 10 ימים בלבד, מהיום שחתם עליה הוטרינר המחוזי. כדאי לתזמן את הביקור אצלו כך שיהיה סמוך כלל שניתן למועד היציאה שלכם לסיני! המגבלה היא בצד הישראלי של הגבול. בצד המצרי, מנסיוננו, בחלק מהמקרים כלל לא מבקשים לראות את התעודה, וגם אם כן, לדעתם היא טובה ל-3 חודשים.

איפה מציגים את התעודה הוטרינרית?

כשאתם מגיעים למעבר הגבול הישראלי בדרך לסיני, לאחר ביקורת הגבולות והחתמת הדרכון, יש לשוב לאחור, אל משרדי המכס הנמצאים סמוך ליציאה לכיוון אילת. שם יש להציג דרכון ואת התעודה הוטרינרית, ואנשי המכס יטביעו חותמת על גב התעודה – כך שלא יהיה ספק שיצאתם עם הכלב, ותוכלו להראות את התעודה עם חותמת המכס בדרך חזרה.

לפוסטים אחרונים באתר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אוהבי סיני, הגבול נפתח אבל המאבק עדיין ממשיך!

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים לגבי המאבק להקלות בפתיחת מעבר הגבול בטאבה, ולקראת הנסיעה הבאה שלכם לסיני.