כניסה עם רכב לסיני

מצרים וירדן הן החו"ל היחידי שנגיש לנו עם הרכב הפרטי – והסכם השלום עם מצרים מאפשר לבקר בדרום סיני עם הרכב בצורה פשוטה וקלה, ובהוצאה כספית נמוכה ביותר.

נדמה, שכמו שיש מאות דגמים של רכבים על כבישי ישראל, כך עולות מאות שאלות בנוגע למעבר הגבול לסיני עם רכב פרטי. קראו היטב את המידע כאן, ואם יש שאלות נוספות ומיוחדות, נשמח לעמוד לרשותכם.

רכב ישראלי יכול להיכנס במעבר טאבה לשהייה של 14 יום בדרום סיני בלבד. על בעל הרכב להיות נוכח בו, או לתת יפוי כח מתאים לנהג הרכב, מאושר ע"י עורך דין.

יכול לעבור רק רכב שמוגדר ברישיון: "פרטי" או: "משא-אחוד", עם מנוע בנזין והנעה 2X4.

רשמית, אופנוע יכול לעבור, אולם בשנים האחרונות וכחלק מהמלחמה בטרור, ישנה מדיניות מצרית שלא מאפשרת כניסת אופנועים ורכבי 4X4 לחצי האי סיני, גם לא של תושבי מצרים עצמה! בהתאם לכך, אוהבי סיני שהגיעו עם האופנוע למעבר הגבול המצרי דיווחו שהוחזרו לאחור ונאלצו להשאירו בישראל. נמשיך לעקוב אחר הנושא הזה ונעדכן אתכם לכשישתנה.

לפי הסכם השלום בין ישראל למצרים, הרכבים הבאים אינם רשאים לעבור:

 • רכב שמוגדר ברישיון: "מסחרי" או אחר (כולל טנדר עם ארגז נפרד מהקבינה).
 • רכב עם מנוע סולר/דיזל.
 • רכב 4X4.
 • רכב חברה / ליסינג שאינו בבעלותכם הפרטית (אלא אם הצלחתם לקבל ייפוי כח מהחברה).
 • רכב מונע בגז + בנזין: יש דיווחים של חברים בקבוצת אוהבי סיני שעברו ללא בעיה. מצד שני, כששאלנו את פקידי המכס המצרי בטאבה האם מותר, התשובה היתה שלילית, והיו גם בעלי רכבים שדיווחו על כך שלא אפשרו להם להיכנס. ככל הנראה, זה עניין של נראות: אם מיכל הגז אינו בולט לעין, סביר שלא יחפשו אותו, אם ברישיון הרכב עצמו רשום שהמנוע בנזין. רכב שעבר הסבה לגז והיא נרשמה במשרד הרישוי – יתכן שלא יאפשרו לו להיכנס לסיני.
 • ישנה אפשרות להיכנס עם רכב פרטי ישראלי או רכב עם רישוי זר (גם 4X4, באישור מיוחד של הקונסוליה המצרית) לתקופה של עד 3 חודשים, לכל מצרים. תוכלו לקרוא על התהליך (המורכב יחסית) להוצאת תעודת מכס בינלאומית באמצעות מ.מ.ס.י.

חשוב לדעת: כניסת רכב היא ל-14 יום בלבד: משמע, אם נכנסתם ביום ראשון בבוקר, עליכם להוציא את הרכב עד מוצ"ש בחצות, כעבור שבועיים. חריגה מכך, ולו ביום אחד, טומנת בחובה קנס משמעותי ואי-נעימות רבה. אל תתבלבלו עם אשרת השהייה האישית שמוחתמת בדרכון שלכם, התקפה ל- 15 יום. בנוסף, גם אם הוצאתם מראש ויזה מהשגרירות המצרית ואתם רשאים להמשיך מעבר לדרום סיני – רכבכם לא יוכל להמשיך אתכם מערבית לראס מוחמד או סנטה קתרינה.

אם אתם נוסעים לאחד משלושת המלונות במתחם טאבה (הקילומטר הצמוד למעבר הגבול), הכניסה למתחם טאבה אינה מצריכה תשלום כלשהו ולא החלפה של לוחיות המספר.

קראו כאן להסבר מפורט על תהליך המעבר עם האוטו מישראל לסיני ובחזרה.

 

לפוסטים אחרונים באתר:

51 מחשבות על “כניסה עם רכב לסיני”

  1. כדאי. אסביר למה:
   גניבות רכב – הסיכון אינו קיים. דרום סיני היא איזור מנותק לחלוטין משאר מצרים. כיום ישנם רק 3 כבישים שיוצאים ממנה: מעל טאבה (לכיוון נח'ל), מסנטה קתרינה (לכיוון ואדי פיראן) ומשארם א-שייח' (לכיוון א-טור). בכל היציאות האלו (ובכניסה לואדי ותיר, מול נואייבה) מוצבים מחסומים שבודקים כל רכב שמבקש לעבור. בנוסף, ישנם מחסומי צבא ומשטרה על הכבישים בנקודות רבות, והסיכוי שרכב ישראלי יצא מתחומי דרום סיני הוא אפסי. אין שום אינטרס לגנבי רכב לפעול באזור זה, שהוא מיושב בדלילות ולא ניתן לעשות דבר עם רכב גנוב.
   פריצות לרכב – הסיכון נמוך מאד. התרבות הבדואית והמצרית וקוד ההתנהגות המקובל שוללים זאת והתנהגות פושעת אחרת. הבדווים שומרים על האורחים שלהם ועל רכושם. גם באיזורים עירוניים צפופים, כמו ד'הב ושארם א-שייח', לרוב נחנה את הרכב בחנייה הבטוחה של מלון / בית הארחה / קאמפ, בהשגחה ושמירה של בעלי המקום, או ברחוב עמוס. כמובן, שכמו בכל מקום בעולם, כדאי שלא להשאיר חפצי ערך במקום גלוי בתוך הרכב, על משקל "פרצה קוראת לגנב".
   מנסיוננו, גם כשהשארנו רכב פרטי בלב המדבר, לא הרחק מהכביש הראשי – מעולם לא חווינו פריצה אליו. להיפך – כל הפריצות לרכבים של אוהבי סיני ששמענו עליהן, קרו כשהרכב נשאר חונה ב… אילת…

 1. גיא, אתה יכול בבקשה לתת כיוון לגבי האישור המיוחד של הקונסוליה המצרית לכניסה של רכב 4×4? הייתי בקונסוליה בת"א – שם לא נותנים אישורים הקשורים למעברים יבשתיים. דיברתי בטלפון עם הקונסוליה באילת – שם אמרו שלא ניתן להיכנס עם 4×4 ולא מכירים שום תהליך אישור בנושא. מה עוד אפשר לנסות? יש טעם להגיע פיזית לקונסוליה באילת אולי יש עם מי לדבר שם?

 2. כדאי לדבר קודם עם מ.מ.ס.י – ידוע לי שבעבר היו אישורים כאלו – בד"כ לקבוצות/משלחות. בשנים האחרונות יש איסור של המצרים – על אזרחיהם הם – לכניסת רכבי 4*4 לתוך חצי האי סיני, מלבד רכבים ששייכים לחברות תיירות. הסיבה היא בטחונית. ייתכן שזו גם הסיבה לכך שאמרו לך שלא ניתן להיכנס.

 3. שלום,
  יש לי ג'יפ 2×4 דיזל, האם אוכל להגיע עם הרכב להילטון טאבה?
  חבר שלי הזהיר אותי שלאחרונה המצרים מקפידים ומונעים רכב ישראלי כזה להגיע לטאבה.
  האם יש הגבלה כלשהיא להגיע להילטון טאבה או שהמניעה היא רק לרכב 4×4?

  1. רכב דיזל ישראלי לא יכול להיכנס לסיני – אבל למתחם טאבה יש כללים אחרים – ואני לא רואה סיבה שלא יכניסו אותך. גם ג'יפ 4X4 עד כה יכול היה להיכנס למתחם טאבה. נשמח שתעדכן אותנו.

 4. לגבי כניסת רכבים לטאבה:
  החל מלפני כשבועיים שינו לצערי המצרים את נהלי כניסת רכבים לטאבה ורכבי 4×4 ו/או בעלי מנוע דיזל ישראליים אינם מורשים יותר להיכנס מישראל למתחם טאבה.
  מבאס אבל זה המצב!

 5. אם אני לוקח דיל דרך סוכן ל1 מהמלונות של טאבה
  אומרים שלא מצריך ביקורת ותשלום אגרות לא בצד הישראלי ולא בצד המיצרי
  האם שאני מגיע עם רגב משפחתי..אז המעבק הוא חחק לגמריי?

 6. היי יש לי שאלה, אני רוצה להיכנס עם הרכב שלי והרכב שלי כמובן על שמי אבל יש לו הלוואה לבנק ולכן הוא משועבד לבנק זה אפשרי?

 7. טאלב אלטורי

  האם אפשר להיכנס עם רכב פרטי היבריידי ?
  במקרה שלי יונדאי סונטה היברידית

 8. אני נוסע בשבוע הבא למלון מובנפיק אחד הקרובים לגבול (מתחם טאבה) .התקשרתי למסוף הגבול לשאול אם אפשר לכנס עם הרכב 4*4 בנזין .
  ענו לי שיש חוק מ 1/06/2019 אסור להכניס כל רכב 4*4 בכלל.
  האם זה נכון ?

  1. ממסי בגבול כבר לא מתרגמים רשיון נהיגה. מלבד שוטר תנועה בשארם א שייח, שהתעקש לראות רשיון בינ"ל בפנקס – וויתר בסוף – כרטיס הפלסטיק הספיק תמיד.

  1. תשובה קצת מבלבלת. לכל מערכת מובילאיי יש מצלמת רכב קדמית. מכיוון שזו אינה מצלמת דרך שמתעדת את התנועה מקדימה מותר לכאורה להיכנס איתה. למרות זאת, בבירור שעשיתי מול נציג במסוף טאבה הישראלי, נאמר לי שהמצרים לא סגורים לגבי זה – לפעמים מרשים ולפעמים לא. יש אפשרות ממש לנתק את מצלמת הרכב של המובילאיי מה כל שמוביל אליה. הכבל מחובר למכשיר ע״י קונקטור וויש הוראות חיבור באינטרנט, אבל זה קצת מסובך למי שאין לו חוש טכני אז אולי כדאי להיעזר במישהו מקצועי (אצל מתקין מורשה).

 9. גיא שלום….שאלה לי אליך…מה אני אמור לעשות אם אני מעוניין להיכנס עם הרכב הוא של אבא שלי ועל השם שלו לא שלי…….
  מהיכן מוציאים יפוי כוח וכו'
  סליחה על הבורות בנושא ותודה מראש

 10. היי לגבי רכב שלא רשום על שמי, עד כמה זה קריטי שבעל הרכב לא יהיה נוכח ברכב ביציאה מסיני?

  1. מי שהכניס את הרכב, רק הוא יוכל להוציא אותו (כי יש חותמת כניסת רכב, מהמכס המצרי, בדרכונו).

  1. אין טופס מוכן מראש. כל עו"ד יוכל להכין לך יפוי כוח עם פרטי הרכב. את מוזמנת לפנות אלינו לשם כך.

 11. יש דרך להכניס רכב שלא שלי בלי עו"ד? אין לי כל-כך זמן למצוא עו"ד ולהחתים אותו, יש איזה דרך לוותר על חתימת עו"ד כשאני מחתים גם ככה את בעל הרכב?
  ובלי קשר, נניח שאני מוצא עו"ד, יש איזה נוסח ספציפי? מה חייב להופיע במכתב הזה?

   1. היי שלום איך אפשר ליצור עמכם קשר לגבי עריכת יפוי כוח ואישור עורך דין והאם אוכל להספיק להיות בסיני ביום ראשון הקרוב עם כל הדברים הנ״ל?

  1. קטע מהסכם השלום בשנת 1977, לפיו ישראל ביקשה לאסור מעבר רכבי 4X4 וסולר – כי "אגד" חשבו שיהיה להם מונופול על טיולים לסיני (ובזמנו, לא היו רכבים פרטיים על סולר). המצרים הסכימו – והיום אנחנו בוכים על זה. בהסכם השלום עם ירדן, לשם השוואה, מ- 1994, אין סעיף מטופש כזה.
   אפשר לחשוב על פניה לרשויות כדי שיפתחו את ההסכם ויתקנו. בטח נעבור קודם בבג"ץ.

 12. מעוניינים לעבור לסיני עם דאצ'יה סטפווי סנדרו מונעת דיזל האם הבעיה היא נטו במעבר הגבול או שהבעיה שלא יהיה איך לתדלק את הרכב בסולר בתוך סיני?

 13. שנה טובה.
  תודה על המידע הרב.
  מעבר להילטון טאבה עם רכב פרטי:
  נדרש לתרגם את רישיון הרכב? אפשר מראש?
  נדרש להיות בעלי הרכב?
  ניתן לקבל את הפטור מאגרת מעבר ע"י הדפסת הזמנה של BOOKING? או שעדיף לשלם מראש כדי לא להמתין בתור ואחרי לקבל החזר?
  תודה

  1. אפשר מראש, במשרדי ממסי. עדיף בגבול, זה לוקח 3 דקות. חייב להיות בעל הרכב או מיופה כח. כבר לא ניתן להיכנס עם רכב דיזל או 4*4 למתחם טאבה. פטור מתשלום רק בהצגת שובר מסוכן נסיעות, לא בוקינג.

 14. אני מעוניין לנסוע עם הרכב ג'יפ 4*4 מירדן לסיני במעבורת האם זה אפשרי ועלילות תודה לעונים

  1. נראה שאפשרי. כמובן שתצטרך להכין מראש מחלקת הניירת המתאימה דרך ממסי – תעודת מכס בינלאומית, כנראה טריפתיק, או קרנה דה פסאג'…

  1. אם הוא דגם עם מנוע בנזין, לא הנעה כפולה, וברישיון כתוב: "פרטי" או "משא אחוד" – אז ייכנס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אוהבי סיני, הגבול נפתח אבל המאבק עדיין ממשיך!

הירשמו לקבלת עדכונים שוטפים לגבי המאבק להקלות בפתיחת מעבר הגבול בטאבה, ולקראת הנסיעה הבאה שלכם לסיני.